Skocz do zawartości

Bootowanie


Jakon185

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie podajecie kilka pomysłów - ale nie do końca prawdziwe.

Oto przykład.

zmieniłem sobie elementy w kompie na:

1.płyta GA I956 DS3 - z biosem wgranym F7

2.proc C2D E6300

3.ram 2x512MB Geil 800

instaluję FC6 i386, zainstalowała się ale po zmianie ocji w biosie na "IHCI"

dotyczącą IDE, na ustawieniu "IDE" zawiesza się podczas uruchamiania.

po zainstalowaniu - nie crozpoznaje chipsetu Intel 965 całkowicie,

w ogóle nie rozpoznaje chipsetu sensorów, kompletny brak dźwięku - HDA Intel, i teraz uwaga - myślę - może linux będzie działał lepiej, pisali iż Mandriva 2007 rozpoznaje chipset I965 - kupiłem - instaluję i to samo,

w biosie musi być ustawione "IHCI", na "PCI" - wiesza się - wrażenia na Mandrivie 2007 - okropne - piszą że jest to system dla początkujących - nie prawda, sposób w jaki robi upgrade systemu woła pomstę do nieba - nigdy więcej Mandrivy.

I dalej - myślę źle działa, kupię coś innego, kupiłem Linux+ 11/2006

jest w niej Frespire i Gentoo 2006, wkładam płytę - w biosie na "IHCI" - menu po kilku sekundach całe poszatkowane - wyświetlony błąd z nr.

no cóż zmieniam w biosie na "IDE" - menu płyty zgłosiło się poprawnie - już jestem ucieszony - wybieram Frespire podczas uruchomienia "BUMM" nie potrafi dogadać się z DVD - błąd systemy plików, powoli siadam w fotelu jestem juź nisko - robię reset i próbuję z Gentoo - znów to samo.

 

Jaki z tego wniosek - ano taki, że wcale to nie musi być wina sprzętu - w ustawieniach - tylko jest to wina producentów bądź płyt głównych bądź oprogramowania Linuksa - i tu należało by użyć "dobrego określenia" co do tego ma użytkownik komputera który ma tylko problemy przy jego funkcjonowaniu.

Jestem teraz w kropce - nie wiem co robić , żaden linux nie dzała poprawnie a ja za to wszystko zapłaciłem, i komu tu się wyżalić - BARDZO SMUTNA SPRAWA.

życzę innym mniej problemów - ale najważniejsze to instalując Linuksa nie róbcie tego na nowym sprzęcie bo będzie to samo co u mnie.

Dziękuję.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

1.A czy ma znaczenie w plycie bootowanej jej zamkniecie ?? bo nero np.: domyslnie wypala DVD w multisesion ??]

odp.1. Nic to nie dalo.

 

2.Sciagnalem "rawwritewin-0.7" tylko ktorego *.img z dysku instalki uzyc do stworzenia dyskietki bootujacej ??

Kazde jedno ma ponad 5 MB i zawiecha przy szukaniu rozruchu z dyskietki.

 

3.Da cos stworzenie w nero dysku bootujacego z jego opcji ??

odp.3. Tez nic nie daje.

 

Juz koncza mi sie pomysly, szukam po forach, fq tez nie opisuje tego problemu. Ktory plik z plyty odpowiada za zainicjowanie procesu instalacji? Moze z dyskietki startowej windy odpale ?

 

Uzylem dyskietki startowej z windy 98 oraz Volkov comandera, probowalem odpalic wszystko poza zawartoscia folderu "RPMS" bo z tego co sie oriantuje sa w nim tylko same aplikacje do doinstalowania.

 

Wisze, wiec prosze o pomoc.

 

Dodam ze rzucilem sie na Fedore jako ktos, kto nie mial jeszcze stycznosci z Linuxem, a przynajmniej dawno temu Mandrake 9.2 o ile dobrze pamietam, z tym ze tylko na ktociutki czas. Prosze o nie proponowanie mi innych edycji - ta mi sie podoba z tego co wyczytalem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrywanie pod nero:

1)ściągasz obraz .iso (nie ruszasz go)(najlepiej torrent)

2)w miarę możliwości sprawdź sumy sha-1

3)w nero: "z obrazu płyty", wybierasz obraz płyty

4)czekasz, aż się nagra

 

Ewentualnie napisz w jakim mieście mieszkasz, może ktoś ci dostarczy w 2 dni, ew. wysyłają ci za darmo z http://fedoraproject.org/wiki/pl_PL/Distri...reeMedia/Poland . Coś jak ubuntuship.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypalilem jak radzisz, wypalilem druga z funkcji boot DVD. Nie wiem co to i jak sprawdzic sumy sha-1.

w pierwszym przypadku wypalil plyte multisesion, wiec ja zamknalem - tez nic.

Resetne biosa, jak nic nie da, to ktos radzil z F11 czy u mnie F8. Za Free Media dzieki. Musze sobie dac rade z tym co mam, bo nigdy tego problemu nie rozwiaze.dzieki, ide kombinowac dalej. Jest w tej edycji cos na wzor setup gdzies na plycie ??

 

Co do sha-1 to uzylem HashCalc i sprawdzilem plik ISO : FC-6-i386-DVD.iso

MD5 : 77895e5ecc5c8dfcbb3d969543d875b8

SHA1 : a8face0a5e0f547c548dc3487ce58a069aa4ee2d

RIPEMD160 : d5e86bec5043395049f55dc0753ccd9d576ab649

CRC32 : dd3f1433

 

Sorry ale te wyniki nic mi nie mowia :unsure:

 

Przeczytalem ten artykul http://pl.wikipedia.org/wiki/MD5 ale nie dowiedzialem sie w jaki sposob sprawdzic plik autora.

Pod tym adresem jest baza danych podobno z ponad 35 milionami wpisów http://md5.rednoize.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...