Skocz do zawartości

Sieć Bezprzewodowa Planet


zelus31

Rekomendowane odpowiedzi

1. Najpierw dowiedz sie co to jest madwifi ( generalnie zawiera sterowniki dla wifi )

Link:http://madwifi.org/wiki opis instalacji jest w dziale Newbie HowTo. Pierwsze co musisz ustalic to jaki chipset jest na tej karcie ( pomocne beda polecenia lspci i lspci -n albo na usb lsusb) jesli jest atherosa to pewnie uda ci sie zainstalowac i odpalic tym, no chyba ze trzeba jeszcze jakies firmware dodatkowe , moze jak bedziesz mial szczescie to bedzie daleki krewny wl-3650 z tym samym chipsetem to pójdzie bez klopotów.

2. Jak sie tak nie da jak wyzej to mozesz spróbowac zastosowac sterowniki windy przez ndsiwrappera, mniej wiecej opis http://wiki.cdlinux.pl/index.php/Konfigura...9_sieciow.C4.85 tu

Jak spróbujesz isc na latwizne i zaczniesz od ndiswrappera to w fc6 moze cie spotkac zasluzona kara: rekompilacja jadra :), szanse pól na pól, ze bedzie trzeba rekompilowac jadro aby przez ndiswrappera chodzila jakakolwiek karta wireless

3. Zdaje sie ze potrzebne ci beda zainstalowane pakiety podstawa to wireless-tools !!!!, bez niego ani rusz,

i pakiet do dhcp potrzebny ci bedzie dhcp-client lub dhcpcd, zródla kernela.

4. Jak masz szyfrowane polaczenie to dodatkowo bedzie ci potrzebny jakis pakiet supplicant

Mniej wiecej podstawy i mozna zaczac kombinowac

5. Drobna uwaga jeszcze jak uzywasz fedory x86_64 moga pojawic sie nieprzewidziane okolicznosci nie wymienione w dwóch wskazanych artykulach skutkujace brakiem mozliwosci prawidlowej instalacji sterowników mimo tego ze sterowniki sa dobre

6. Teraz pozostaje ci przeczytac i poswiecic 4dni na dojscie dlaczego sterowniki sie nie instaluja :), nie ma rozwiazania uniwersalnego w (_linuxie_ → Linuksie) ORT dla instalacji sterowników wifi, jest ona zasadniczo indywidualna dla kazdego rodzaju karty wiec dokladny przepis moze ci podac tylko ktos kto taka sama karte instalowal z powodzeniem u siebie, kolejna drobna uwaga zasadniczo zródla jadra do fc6 mozna wydobyc ze stosownego src.rpm potem jesli jest to jadro xen zainstalowac stosowny pakiet devel do tego jadra który sie zainstaluje w /usr/src/kernels i nakopiowac jego zawartosc na zrodelka wydobyte z src.rpm nadpisujac calosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam!

Widze, ze znasz sie na (_linuxie_ → Linuksie) ORT. Mam problem, moze moglbys mi pomoc? Zainstalowalam Fedore Core na laptopie Dell'a, mam problem z polaczeniem do netu, karta sieciowa Belkin F5D7010, nie moge jej zainstalowac, system jej nie widzi? Jestem kompletnym komputerowym laikiem, wiec bardzo prosze, jesli bedziesz odpisywal to jezykiem zrozumialym dla przecietnej kobitki. Bardzo dziekuje!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...