Skocz do zawartości

reiserfs


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim Grupowiczom.Jestem nowy na Grupie.Co prawda zaczynam dopiero swoją wielką przygodę z Linuxem,bo naprawdę te systemy mnie zafascynowały i nie wiem dlaczego tak późno.Po prostu bałem się.Jestem doświadczonym windziarzem,ale odchodzę od Windy pomału,ponieważ mam przeciwko sobie córkę która nie może się przyzwyczaić do nowego środowiska systemowego jakim jest Fedora.Miałem wcześniej Mandrake'a ale to nie to.Fedora jest super.Tyle wstępu.Jeśli się przedstawiłem chciałbym poprosić Grupę o pomoc w takiej kwestii:

 

reiserfs -czy można,bo podczas instalacji nie zauważyłem,a szkoda. oraz ważne dla mnie nie mogę znaleźć otoczenia sieciowego i różnego oprogramowania z tym związanym.

 

Szkoda,że na forum nie ma opcji śledzenia tematu,ale to nie jest dla mnie najważniejsze

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wysłuchanie

 

polo[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]Jestem doświadczonym windziarzem,ale odchodzę od Windy pomału,ponieważ mam przeciwko sobie córkę która nie może się przyzwyczaić do nowego środowiska [...]

 

Gratuluję i śmiem twierdzić że owa przygoda nie jest tak \"straszna\" i \"wymagająca\" jak niektórzy mawiają ... ;)

 

[...]Miałem wcześniej Mandrake'a ale to nie to.Fedora jest super.[...]

 

Po raz kolejny gratuluję wyboru :D

 

[...]

 

reiserfs -czy można,bo podczas instalacji nie zauważyłem,a szkoda.

 

Pewnie że można :D

żebyś miał możliwośc wyboru reiserfs robisz tylko tyle ---> podczas kiedy Ci się zabootuję CD1 Fedory wpisujesz:

linux reiserfs

i walisz w enter :)

... po wszystkim ---> w czasie partycjonowania dysku będziesz juz miał taką możliwość...

 

A twój 2 problem ---> hmmm opisz dokładniej o co chodzi ,,,, (co rozumiesz przez pojęcie "otoczenia sieciowego i różnego oprogramowania z tym związanym") tzn czy jest to sieć lokalna (tak myślę) czy mówisz ogólnie o WANIE :D i ogólnie o dostępie do internetu ??

 

powodzonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za tak szybką odpowiedź.Widzę,że Grupa zapowiada się całkiem interesująco i nie widać tu tzw.pyszałków i ich odpowiedzi typu szukaj gamoniu"google"itd.

 

Jeśli chodzi o otoczenie sieciowe mam oczywiście na myśli sieć lokalną.Np.w Mandrake'u miałem program neighbourn,czy jakoś tak,którym mogłem np.zamapować dysk kolegi itd.W Fedorze siedzę od samego początku,jak tylko wyszła.Kupiłem czasopismo Chip Special z Fedorą.

 

Zabawa zaczęła się na dobre.Od 3 tygodni od rana do wieczora uparcie dążę do efektów.Kompilacje nie sprawiały mi większych kłopotów,bo trochę programuję-więc jarzyłem o co chodzi.

 

Przy okazji nasunęło mi się pytanie.

Wolę kompilować ze źródełek,bo wiadomo o co chodzi,ale dla zabawy (_ściągnołem_ → ściągnąłem) ORT rpm-y dla KDE 3.20 i nie wiem od czego zacząć,ponieważ każdy z tych rpm-ów czegoś potrzebuje z innego RPM-a.

 

Chyba łatwiej będzie kompilować i instalować ze źródeł.Trwa to dłużej niż noc,ale słyszałem,że ładnie chodzi.

Przygodę z Linuxem zaszczepił mi kolega z pracy,który jest bardzo doświadczonym linuxowcem,bo sam robi sobie własne kompilacje (_linuxa_ → Linuksa) ORT tzn. z różnych wersji wybiera to co jest najlepsze.Marzę o tym,żebym do tego doszedł.

 

Mam też numer GG 4917251,bo nieraz fajnie podyskutować na oczywiście kadu 3.6.

 

Panowie jest dobrze,bo zaczynam mówić Windows z kolegami itd.Jestem z tego dumny.

 

Ostatnio nawet udało mi się jako laikowi zainstalować i uruchomić z sukcesem Vmware w.4...oraz zainstalować win 2000.No przecież to jest piękne-prawda ?.

 

Zaczynam z grubej rury,bo marzy mi się kernel 2.6.2.Liczę się z przeinstalowaniem systemu,ponieważ z informacji kolegi wiem,że wszystko można bez problemu ratować z poziomu konsoli-mc itd.

 

Chyba się rozpisałem a nauka Fedory czeka

 

Pozdrawiam Wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogę znaleźć otoczenia sieciowego i różnego oprogramowania z tym związanym.

 

Potrzebna jest Ci Samba.

 

Szkoda,że na forum nie ma opcji śledzenia tematu,ale to nie jest dla mnie najważniejsze

 

Jednak jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bo wszystko jest w moim profilu.

Nie jestem żadnym dziennikarzem.Słowo tylko emerytem.który jeszcze znalazł pracę.

z tym 'dziennikarzem' to taki mały żart :>

 

Powiedz jak tam z Twoją siecią? działa?

...a jak nie to opisz co dokładnie nie możesz a chcesz zrobić :)

 

I wklep może jeszcze jakieś szczególy techniczne ... to nam pomoże ewentualnie pomoc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

To zwłykła lokalna sieć oparta na ip 192.168.0.1 itd i brak mi w systemie otoczenia sieciowego,bo sama sieć działa bez problemu.W mandrake'u był fajny program,którego nazwy dokładnie nie pamiętam ale brzmiał jakoś tak neighbourn lub coś w tym stylu.

 

Dzisiaj udało mi się zainstalować nowe kde 3.2.Jeszcze co prawda wrażeń nie mam,ale zobaczymy w czasie.Teraz kolej na jądro 2.6.2.

 

A propo czy (_wogóle_ → w ogóle) ORT się uda bo nie wiem czy na to wszystko ma woływ kolejność-czyli najpierw jądro a później kde czy odwrotnie ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do LANu to tak Iszk napisal - najpierw instalujesz sambe, konfiguracja (swat polecam) i masz siec taka jak na windows. Z tego co pamietam to wszystko zawiera sie w pakietach samba-common, samba-client i samba-swat.

Jesli chodzi o LinNeighborhood bo pewnie o to ci chodzilo to jest rowniez dostepny pod Fedore. Wejdz na www.pbone.net - wyszukiwarka rpm'ow.

Jednak w przegladarkach galeon lub konqueror masz mozliwosc przegladania sieci jak w windows bez montowania udzialu. Wystarczy w polu adresowym wpisac smb:///

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...