Skocz do zawartości

Problemy Początkującego Linuxiarza:)


Despo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.. Jeżeli kogoś będzie śmieszył ten post to spoko :) Mam (_linuxa_ → Linuksa) ORT od jakiś 2 dni... A wcześniej nie miałem kontaktu z tym systemem... I mam problema..:( Jeżeli chcę zainstalować jakiś program wyskakuje mi okienko że nie ma powiązania programu który go odpala z tym plikiem i nie wiem co mam wpisać gdy wyskakuje mi okienki żebym go z czymś tam powiązał :)

Bardzo wdzięczny bym był gdyby mi ktoś to objaśnił :)

A zainstalowane mam Fedorę 2 :)

Pozdrowienia 4 @ll

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ciach]

Jeżeli chcę zainstalować jakiś program wyskakuje mi okienko że nie ma powiązania programu który go odpala z tym plikiem i nie wiem co mam wpisać gdy wyskakuje mi okienki żebym go z czymś tam powiązał

[ciach]

jezeli instalka jest z rozszerzeniem *.rpm to tego typu pliki obsluguje program o nazwie rpm, tu jak znalazl mini-rpm-howto opublikowane niedawno na tej witrynie.. jezeli instalka jest w formacie źródeł (np *.tar.gz) wtedy pierwsze co trzeba zrobic, to rozpakowac archiwum, a potem postepowac zgodnie z instrukcja zawarta w archiwum... doskonale nadaje sie do tego program NortonCommanderForLinux czyli midnight commnader, uruchamiany na konsoli poleceniem mc.. mc posiada takze uproszczona obsluge rpm'ow..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jedno z niewielu niedopatrzeń panów z programisttów w core2. Aby klikając na plik .rpm gnome sam zainstalował plik musisz powiązać go z aplikacją o nazwie "system-install-packages" kliknąć ok i spoko, teraz będzie działać ale polecam korzystanie z ATP albo przynajmniej z (_rpm'a_ → RPM-a) ORT

 

P.S

jesli "system-install-packages" nie zadziała może kolejność wyrazów pomyliłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...