Skocz do zawartości

Laptop Amilo Pro Z Fedora A Windows Xp


polokop

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam zakupiony laptop ze sklepu Amilo Pro FujitsuSiemens z PentriumM ze zainstalowanym systemem operacyjnym FEDORA LINUX. A chce usunac calkowicie FEDORE i zainstalowac Windowsa XP. Problem na tym polega ze w czasie instalacji XP w ogole nie wykrywa dysku. Probowalem tez na Debian - partycjonowac - ale tez nie widzi w ogole dysku. Prosze o dokladny opis - krok po kroku - jak usunac partycje i zainstalowac XP.

 

Dziekuje oraz pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam zakupiony laptop ze sklepu Amilo Pro FujitsuSiemens z PentriumM ze zainstalowanym systemem operacyjnym FEDORA LINUX. A chce usunac calkowicie FEDORE i zainstalowac Windowsa XP. Problem na tym polega ze w czasie instalacji XP w ogole nie wykrywa dysku. Probowalem tez na Debian - partycjonowac - ale tez nie widzi w ogole dysku. Prosze o dokladny opis - krok po kroku - jak usunac partycje i zainstalowac XP.

 

Dziekuje oraz pozdrawiam

 

Może powinienieś na forum Microshitu spytać ?? <_<

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

!!!

 

zabrania się usuwać Fedora Core !!! :angry:

 

... ale pewnie masz dysk SATA w lapie i chcesz zainstalować system, który go domyślnie nie widzi (winda), w przeciwieństwie do fedory...

ja bym sie jeszcze zastanowił ale jak sie zdecydujesz to kiedyś ktoś przyszedł do mnie z tym problemem i zrobiłem tak:

 

użyłem programu nLite, który pozwala na dodawanie do orygianlnej instalki swoich plików - w twoim wypadku sterowników z płyty z driverami do laptopa; obsługa jest nLite jest LIGHT :D

 

jest też możliwość zrobienia tego myku z linii komend windows... zamiast nLite, ale trochę pokręcone :ph34r:

 

pozdr.

markossx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

***

 

1) załatw sobie dostęp do kompa :D

2) włóż płytę recovery (tę z twoim windows OEM) od laptopa do tego kompa

3) skopiuj WSZYSTKO z płyty do jakiegoś katalogu na dysku twardym !!!

4) wysuń

5) włóż płytę ze sterownikami od swojego laptopa do pożyczonego kompa

6) skopiuj sterowniki z płyty do katalogu na dysku (do innego niż instalka windy !!!)

7) ściągnij nLIte, zainstaluj, uruchom

8) wskazujesz mu katalog gdzie skopiowales windows

9) na razie zaznacz tylko integrowanie sterownikków i tworzenie ISO

10) potem dodajesz, (nudne to troche) te stery od sata

11) programik przygotuje ci ISO, które wypalsz na płytkę i możesz juz instalować upragniony windows :blink:

 

pozdro

markossx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, jesteśmy wolni więc nie zmuszamy nikogo do używania Fedory. Dziwne jednak, że nie doczytałeś, po polsku zresztą, strony wsparcia firmy która wydała Windows XP. Opis instalacji jest Tutaj! Zwróć uwagę, na możliwość instalacji alternatywnego sterownika SCSI lub RAID poprzez naciśnięcie klawisza F6. Przypomina o tym sam Instalator Win XP przy starcie. Wiedziałbyś to, gdybyś przeczytał książeczkę dołączaną do każdego legalnego Windowsa XP. Płytkę ze strownikami do tego laptopa powinna dostarczyć firma sprzedająca laptop.

 

Gdyby (w co wątpię) dalej nie było możliwości instalacji Win XP, to trzeba spróbować użyć narzędzia z płyty bootowalnej -. np. Parition Expert. To narzędzie przeprowadzi Cię przez proces usuwania, dodawania i formatowania partycji w trybie graficznym.

 

Nie zapomnij o rejestracji swojej kopii Windows! :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałbyś to, gdybyś przeczytał książeczkę dołączaną do każdego legalnego Windowsa XP. .......

Nie zapomnij o rejestracji swojej kopii Windows! :D

 

He he, wiadomo: lapek z Fedorką tańszy niż lapek z XP. :D

A XP to się gdzieś pożyczy <_<

 

Głuuuuuuuupio wyszło :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...