Skocz do zawartości

Nie Mogę Odbierać Poczty Z Prv Sieci


Jakurek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szacowne Grono FC2.

Jest to moja pierwsza próba postawienia pytania na Forum, dlatego proszę o wyrozumiałość

gdy coś wypadnie nie tak jak powinno.

Jestem oczywiście początkującym Linuxowcem. Problemów z którymi się borykam

jest dużo ale po przeczytaniu Regulaminu wiem, że problemy stawia się pojedynczo.

Przeczytałem prawie wszystkie posty na Forum i odpowiedzi na mój problem nie uzyskałem, dlatego odważyłem się wystąpić na Forum z tym pytaniem (czytałem tylko te z ostatnich 60 dni).

Opis środowiska w jakim pracuję:

- dostęp go Internetu przez Neostradę (modem Sagem USB) uporałem się z dostępem dzięki przeczytaniu artkułu Marcyra na tutejszym Forum i dzięki mu za to

- Korzystam z FC2

- posiadam sieć lokalną w domu (4 PCety z Windowsem) + PC z FC2 z maskaradą i bramą na Świat - to że się z tym uporałem to też zasługa Forum i dzięki mu za to.

- posiadam skrzynki pocztowe na serwerze naszej Firmy (nie w sieci lokalnej) w której pracuję (moja rodzina również).

Z PCtem na którym korzystam z FC2 nie mam żadnych problemów z odbiorem i wysłaniem poczty. Natomiast nie mogę odebrać poczty z PC które znajdują się w sieci a żeby było ciekawiej pocztę wysłać mogę. Wygląda to tak jakby kierunek transmisji do sieci był zablokowany.

Na FC2 korzystam z Evolution 1.4 a na PCtach w sieci z OutlookExpress'a.

Jeszcze jeden ciekawy objaw, który może coś przybliżyć mianowicie na jednym PC z Windą też w tej samej sieci jest możliwy odbiór i wysłanie poczty przez OutlooExpress (tylko że skrzynka jest założona na innym serwerze). Reasumując:

Na PC z FC2 mogę odebrać i wysłać pocztę a na PC znajdujących się w sieci lokalnej nie mogę odebrać poczty ale wysłać mogę. Podświadomie czuję, że to może być związane z Firewallem. Ale nie wiem jak sobie z tym poradzić. Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o firewalla to:

zobzcz czy sa otwarte porty:

25 (do wysylania poczty)

110 (do odebrania poczty)

 

sprawdz czy na windzie prawidlowo wpisane sa serwery pop3

(i czy przypadkiem nie trzeba zaznaczyc autoryzacji(ale to jest potrzebne tylko do wyslania jesli serwer tego wymaga))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak wyżej pisałem na jednym z PC (w sieci lokalnej) można i wysłać i odebrać pocztę (skrzynki pocztowe są na innym serwerze niz ta z której nie mogę odebrać) myślałem, że może to wina serwera pocztowego ale dlaczego mogę odebrać i wysłać pocztę w Evolution na PC z FC2 (jest to PC nadrzędny w stosunku do sieci lokalnej ten z maskaradą). Nie mogę sobie z tym poradzić i szlag mnie trafia ( za mało praktyki posiadam).

(_acha_ → aha) ORT jeszcze jedna ciekawostka może ona coś podpowie mianowicie w sieci lokalnej na żadnym PC nie otwierają mi się niektóre strony WWW np idea.pl a na FC2 się otwierają.

Jestem już bliski obłędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a MTU masz dobrze ustawione?

sprawdź czy masz dobrze ustawione MTU na karcie sieciowej

 

czyli w pliku /etc/sysconfig/network-scripts/ifcfg-eth0

powinines miec taka linijke:

MTU=1492

 

a oprocz tego do regułek iptables dodaj taką:

 

iptables -I FORWARD -p tcp -m tcp --tcp-flags SYN,RST SYN -j TCPMSS --clamp-mss-to-pmtu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba chodzi o eth1 i tam nie mam linii zawierającej tekst MTU=1492. A jak mam zrobić aby nie popsuć roboty pozostałym użytkownikom sieci którzy aktualnie pracują? Po wpisaniu reguły wszystko poszło Narazie jest OK.

Dzięki Ci mynus stoktotne. Jednak Forum to potęga. Pomogło na pocztę i na otwieranie niektórych stron. Czy to MTU też jeszcze dopisać jak już działa. Nie wiem czy mogę w tym poście zapytać o coś jeszcze, ale jestem tak szczęśliwy, że poszedłem do przodu więc pytam:

co jeszcze zrobić aby aktualizacje Win Me mogły sie ściągać na PC w sieci za maskaradą? Bo teraz nie chcą się ściągać (nie może sie połączyć ze strona Microsyfu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dopisz ta linijke zeby karta sieciowa (ta ktora polaczona jest z siecia lokalna) pracowala z MTU=1492

 

a ta linijka iptables.... (którą podałem wcześniej, załatwi sprawę ustawień mtu na innych kompach i nie trzeba ich zmieniać)

 

jesli chodzi o aktualizacje to nie wiem jak przebiega dla win Me, u mnie za maskarada stoja winXP i u nich aktualizacja działa. (jesli na Win Me tez najpierw trzeba sie polaczyc ze strona microsoftu i wcisnac aktualizuj to powinno dzialac)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisłem tę formułę jak małpiszon nie wiedząc co ona robi . Powinienem trochę poczytać o jej składni . Czy masz jakiś link gdzie byłoby wszystko opisane najlepiej gdyby było po polsku. Sprawa Win Me chyba wygląda trochę inaczej niż pisałem, ponieważ opisałem to co zeznał użytkownik a wiesz jak to bywa ludzie różne rzeczy mówią . Dziś wpadnę do niego osobiście i zobaczę na własne oczy w czym rzecz . Wtedy zamelduję o co naprawdę mu chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...