Skocz do zawartości

Problem Z Logowanie


Hoffis

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdz, czy Ci sie CapsLock nie wlaczyl, a jesli nie to sprobuj z wlaczonym - moze przy wpisywaniu hasla byl wlaczony?

- moze robie z siebie wariata przypominajac o tym, ale linux rozroznia DUZE/male litery...

 

Jak sie probujesz logowac? Do Xow? Na roota?

 

A probowales przejsc na konsole (Ctrl-Alt-F1...F6) i tam sie zalogowac?...

 

Napisz cos wiecej, bo ciezko wywrozyc.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem to z capse nie dziala. Podczas pierwszego uruchomienia wyskoczylo mi jakies menu tekstowe gdzie mozna bylo skonfigurowac kilka rzeczy. I ja w autentication ustawilem md5 moze to jest zrodlem problemu? . Loguje sie do konsoli tekstowej poniewaz zadna inna mi sie nie pokazuje. Mam zainstalowane srodowisko graficzne KDE jednak sie nie odpala. Na pierwszej konsloli (alt F1) wyswietla mi cos takiego :

domena2 login: audi(11680164446.838:68):avc:denied {write} for pid 2389 comm="mingetty" name"wtmp" dev=dm-0 ino=4378143 scontext=system_u:system_v:gertty_t:so tcontext=system_u:object_V:var_log_t:so tclass=file

i jest kilka takich linijek tylko z innym pidem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuu, nie dobrze... :(

 

To nie jest problem z haslem tylko z uprawnieniami procesow i SELinuxem, jakies konteksty zabezpieczen Ci sie rozjechaly...

 

Rozumiem, ze po tych kilku linijkach nie masz basha i nie mozesz nic wiecej zrobic?

A gdyby tak Alt-F2 i ponowna proba logowania na roota w drugim terminalu? To samo?

 

Sorry, ze tak strzelam, ale nie zdarzylo mi sie cos takiego i brak mi pomyslow.

 

Byc moze to cos banalnego i dalo by sie naprawic spod chrootowanego systemu (linux rescue / RescueCD / LiveCD), ale na SELinuksie to ja wymiekam, i coby nie tracic czasu przeinstalowal bym system od nowa.

 

Poczekaj chwile, moze ktos bedzie mial lepsza (w znaczeniu - bardziej profesjonalna niz przeinstalowanie systemu) rade ;)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mam źle ściągniętego, lub źle nagraną dystrybucję
Uzyj jakiegos programu do wygenerowania sumy sha sciagnietego obrazu (pliku) i porownaj z suma podawana przez dystrybutora, a po nagraniu plytke mozesz sprawdzic wpisujac przy bootowaniu linux mediacheck lub puszczajac instalke i wybierajac opcje sprawdzania nosnikow.

Powodzenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...