Skocz do zawartości

Install Fc6


Arbuz

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnego razu po uruchomieniu FC6 nie uruchomil mi sie pakiet OpenOffice. Po wielu bojach postanowilem zrobic reinstalacje. Wrzucam plytke, instaluje, wszystko niby ok choc dalej nie moge uruchomic OO2.0 (tu tez prosze o pomoc) ale zauwazylem jedno nie wszystkie komunikaty sa po polsku czesc nadal jest po angielsku (np. w gnome na listwie po angielsku a po rozwinieciu jej juz jest po polsku dlaczego? Zaznaczam ze nie mam podlaczonego i nie mialem Netu. (_acha_ → aha) ORT jak zaczynam instalacje i chcialbym odpowiednio podzielic dysk to jak to zrobic? Bo jak na razie to zawsze robie ,,Usun wszystkie artycje i stworz odpowiedni uklad''

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od konca:

jak zaczynam instalacje i chcialbym odpowiednio podzielic dysk to jak to zrobic? Bo jak na razie to zawsze robie ,,Usun wszystkie artycje i stworz odpowiedni uklad''
- i bardzo dobrze. Przy niewielkim zaawansowaniu (bez obrazy) to najszybsze i najbezpieczniejsze posuniecie (choc nie najlepsze oczywiscie). Jesli chcesz jednak poeksperymentowac to przeszukaj forum - topicow/postow na ten temat bylo ***.

(SWAP [sWAP] - 512MB, /boot [ext2] - 128MB, / [ext3] - 10GB, /home [ext3] - reszta) ;)

 

No to teraz OOo:

Po wielu bojach postanowilem zrobic reinstalacje
A powiedz nam ktore pakiety, skad pobrane i w jaki sposob instalowales?

Pewnie cos wymyslimy.

Powodzenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od konca:- i bardzo dobrze. Przy niewielkim zaawansowaniu (bez obrazy) to najszybsze i najbezpieczniejsze posuniecie (choc nie najlepsze oczywiscie). Jesli chcesz jednak poeksperymentowac to przeszukaj forum - topicow/postow na ten temat bylo ***.

(SWAP [sWAP] - 512MB, /boot [ext2] - 128MB, / [ext3] - 10GB, /home [ext3] - reszta) ;)

 

Ok THX

 

No to teraz OOo:A powiedz nam ktore pakiety, skad pobrane i w jaki sposob instalowales?

Pewnie cos wymyslimy.

Powodzenia

 

Instaluję z płyty DVD a jak pisałem wyżej NETU nie posiadam. Ciekawi mnie też dlaczego częściowo mam zlokalizowaną Fedorę przed poprzednią instalacją wszystko było Ok a teraz np. przy ekranie logowania wszysko jest inglisz a już okno wyboru sesji jest po polskawemu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy ekranie logowania wszysko jest inglisz a już okno wyboru sesji jest po polskawemu :D
Czyli problem z lokalizacja nie dotyczy OOo, tylko calego systemu? Jakos nie do konca zrozumialem za pierwszym czytaniem... za rano na mnie ;)

 

Prawdopodobnie skompilowales/doinstalowales cos, co przykrylo poprzednia spolszczona wersje programu/biblioteki/pakietu, lub tez zupdateowales czesc systemu (gnome-panel?) nie aktualizujac dodatkow (spolszczen). Pakiety odpowiedzialne za jezyk systemu (jesli sa wyodrebnione i dostepne w postaci osobnych pakietow) powinny zostac zupdateowane automatycznie przy aktualizacji pakietu podstawowego (jak to ma miejsce np przy aktualizacji gnome, kde...) to wlasnie nazywa sie zaleznosciami i o poprawne ich rozwiazywanie dba np yum... ale to chyba nie miejsce na wyklad.

 

Poszukaj na forum o yum i o localinstall. Doczytaj troche o systemie zarzadzania pakietami RPM i przestan kompilowac (kombinowac ;)) oraz instalowac oprogramowanie samodzielnie, a gwarantuje (ponownie :D) - wiekszosc problemow zniknie.

Co prawda uzywanie systemu takiego jak FC bez dostepu do sieci jest z lekka uciazliwe, ale z tymi podstawowymi informacjami poradzisz sobie z nim swietnie :)

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może wpisz w konsoli: whereis openoffice.org-2.0

i zobacz czy (_napewno_ → na pewno) ORT został on zainstalowany :/ no i czy są odpowiedznie pliki.

 

spróbuj jeszcze odpalić openoffica przez konsole (Word Processor) poleceniem: "openoffice.org-2.0 -writer %U" (oczywiście bez cudzysłowów) :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli problem z lokalizacja nie dotyczy OOo, tylko calego systemu? Jakos nie do konca zrozumialem za pierwszym czytaniem... za rano na mnie ;)

 

Prawdopodobnie skompilowales/doinstalowales cos, co przykrylo poprzednia spolszczona wersje programu/biblioteki/pakietu, lub tez zupdateowales czesc systemu (gnome-panel?) nie aktualizujac dodatkow (spolszczen). Pakiety odpowiedzialne za jezyk systemu (jesli sa wyodrebnione i dostepne w postaci osobnych pakietow) powinny zostac zupdateowane automatycznie przy aktualizacji pakietu podstawowego (jak to ma miejsce np przy aktualizacji gnome, kde...) to wlasnie nazywa sie zaleznosciami i o poprawne ich rozwiazywanie dba np yum... ale to chyba nie miejsce na wyklad.

 

Poszukaj na forum o yum i o localinstall. Doczytaj troche o systemie zarzadzania pakietami RPM i przestan kompilowac (kombinowac ;)) oraz instalowac oprogramowanie samodzielnie, a gwarantuje (ponownie :D) - wiekszosc problemow zniknie.

Co prawda uzywanie systemu takiego jak FC bez dostepu do sieci jest z lekka uciazliwe, ale z tymi podstawowymi informacjami poradzisz sobie z nim swietnie :)

Pozdro

 

 

Byc moze masz racje ale:

1. OpenOffice przestal dzialac (i dlatego postanowilem przeinstalowac system bo wlasciwie to na nim mi zalezy) ot tak sobie niby sie laduje ale w koncu przerywa zaladowanie go (jego) :D

2. Z lokalizacja jest tak ze nawet po powtornym wywaleniu wszystkich partycji linuxowych i ponownym zainstalowaniu Fedory tylko czesc jest spolszczona

3. juz nie kombinuje z zadnym doinstalowywaniem poprzez sciaganie na Pendriva a potem na komp bo nerwicy mozna dostac niestety (jedyne co probowalem doinstalowac poprzez przenoszone pliki rpm (bezskutecznie oczywiscie)to to aby mp3 i filmy chodzily.

4 zastanawia mnie czy jest jakis sofcik do monitorowania co w czasie uruchamiania programu fedora robi.

5. Zauwazylem ze nawet podczas startu systemu tez jest po angielsku a poprzednio bylo po polsku np. info o tym zeby sprawdzic kabel bo nie mozna nawiazac polaczenia z netem (ktorego nie mam podlaczonego :D )

6. (_acha_ → aha) ORT uzywam Fedora Core 6 pod procesory PPC

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Z lokalizacja jest tak ze nawet po powtornym wywaleniu wszystkich partycji linuxowych i ponownym zainstalowaniu Fedory tylko czesc jest spolszczona
:blink:

Znaczy sie - poprzenio (za pierwszym razem) jak ja zainstalowales z tego samego nosnika to wszystko bylo po polsku, a teraz nie jest? Brzmi dziwnie...

 

 

3. juz nie kombinuje z zadnym doinstalowywaniem poprzez sciaganie na Pendriva a potem na komp bo nerwicy mozna dostac niestety (jedyne co probowalem doinstalowac poprzez przenoszone pliki rpm (bezskutecznie oczywiscie)to to aby mp3 i filmy chodzily.
Oj, oj, oj... przeciez to banalnie proste! :D

Musisz tylko wiedziec jakie pliki pociagaja za soba instalacje jakich dodatkowych plikow i/lub bibliotek (to sa wlasnie zaleznosci), sciagasz wszystkie pakiety, kopiujesz je do pustego katalogu i w konsoli bedac w tym katalogu, zalogowany jako rootwydajesz polecenie

rpm -Uvh *.rpm

lub

rpm -ivh *.rpm

i po bolu!

Owszem, czasami cos przeoczysz i system krzyknie o braku czegos tam (niespelnionych zaleznosciach) i instalka nie pojdzie, ale wtedy wystarczy dociagnac brakujacy pakiet (ktorego nazwe dostaniesz jako jeden z komunikatow podsumowujacych nieudana instalacje), skopiowac go do folderu z pozostalymi pakietami i zapuscic rpma jeszcze raz... ;)

 

 

4 zastanawia mnie czy jest jakis sofcik do monitorowania co w czasie uruchamiania programu fedora robi
Chyba jest (debuggery) ;), ale ja ich nie uzywam. Zwykle wystarczy wbudowany tryb debuggowania aplikacji (uruchamiany przez dodanie parametru przy wywolaniu aplikacji) a nawet uruchomienie programu w terminalu (tak jak sugerowal Kosi#1).

 

 

uzywam Fedora Core 6 pod procesory PPC
Wyjaralem juz DVD FC@PPC dla brata, wiec moze w niedalekiej przyszlosci bede umial Ci powiedziec cos wiecej ;)

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:blink:

Znaczy sie - poprzenio (za pierwszym razem) jak ja zainstalowales z tego samego nosnika to wszystko bylo po polsku, a teraz nie jest? Brzmi dziwnie...

 

WŁAŚNIE TAK BYŁO!!!

 

Oj, oj, oj... przeciez to banalnie proste! :D

Musisz tylko wiedziec jakie pliki pociagaja za soba instalacje jakich dodatkowych plikow i/lub bibliotek (to sa wlasnie zaleznosci), sciagasz wszystkie pakiety, kopiujesz je do pustego katalogu i w konsoli bedac w tym katalogu, zalogowany jako rootwydajesz polecenie

rpm -Uvh *.rpm

lub

rpm -ivh *.rpm

i po bolu!

Owszem, czasami cos przeoczysz i system krzyknie o braku czegos tam (niespelnionych zaleznosciach) i instalka nie pojdzie, ale wtedy wystarczy dociagnac brakujacy pakiet (ktorego nazwe dostaniesz jako jeden z komunikatow podsumowujacych nieudana instalacje), skopiowac go do folderu z pozostalymi pakietami i zapuscic rpma jeszcze raz... ;)

Chyba jest (debuggery) ;), ale ja ich nie uzywam. Zwykle wystarczy wbudowany tryb debuggowania aplikacji (uruchamiany przez dodanie parametru przy wywolaniu aplikacji) a nawet uruchomienie programu w terminalu (tak jak sugerowal Kosi#1).

Wyjaralem juz DVD FC@PPC dla brata, wiec moze w niedalekiej przyszlosci bede umial Ci powiedziec cos wiecej ;)

 

CZYŻBY MIAŁ MAC-a czy PEGASOSA jak ja?

Powodzenia

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/OT

iMaca, do tego niestety zabytek (G3), choc ostatnio jak wymienil pamiec na 2x256MB to stwierdzil, ze potrzebuje tylko nowego wiekszego dysku i na razie mu to wystarczy :D

 

Ja sie przymierzam do zakupu jakiegos porzadnego Mac Pro (ostatnio zauwazylem ze bedzie mnie kosztowal tyle samo co porzadny Dell z linii XPS - wiec wybor jest prosty), ale to poki co - plany...

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może wpisz w konsoli: whereis openoffice.org-2.0

i zobacz czy został on zainstalowany :/ no i czy są odpowiedznie pliki.

 

spróbuj jeszcze odpalić openoffica przez konsole (Word Processor) poleceniem: "openoffice.org-2.0 -writer %U" (oczywiście bez cudzysłowów) :-)

 

Jak wpisze ,,whereis openoffice.org-2.0'' to pokazuje lokalizacje gdzie sie znajduje

 

 

Jak wpisuje"openoffice.org-2.0 -writer %U" to juz w terminalu jest napisane ze go nie ma.

Nie wiem co z tym zrobic. Instaluje z plyty . Nie wiem dlaczego tak sie dzieje na pczatku tego nie mialem. Jak doinstalowac w Fedorze dodatkowe pliki ktore znajduja sie na plycie bez netu bez koniecznosci pelnej instalacji Fedory (zawsze wywala ze potrzebny jest net) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jeszcze dlaczego gdy wlaczam w KDE (nie pamietam nazwy sorki) programik do graficznego przedstawienia zajetosci dysku (Fedora jest zainstalowana na drugim dysku) pokazuje ze wolumeny logiczne hdb (czerwony wykres)OK ale jest tez inna ramka hdb i juz wykres jest czarny i opisane jest jako niezamontowany i ponowny punkt montowania po ponownym uruchomieniu kompa to jakby jest nie logiczne. Moze to zawile wytlumaczylem ale tak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...