Skocz do zawartości

Stary Komputer I Problem Z Instalacją


artmajster

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

postanowiłem zainstalować Fedorę 6 na moim starym sprzęcie.

 

Będzie na nim serwer www, MySQL, i możliwość zdalnego sterowania (najlepiej poprzez połączenia okienkowe bo niewiele czaje z (_linuxa_ → Linuksa) ORT)

Zainstalowałbym tam Xface ale ....

 

instalacja mi się wiesza (zaczyna się proces instalacji komponentów i komputer zamarza)

 

Zarówno na instalatorze graficznym, jak i tekstowym.

 

Sprzęt:

PII 300 MHz

256 MB RAMu

Dysk 40 GB

Karta graficzna jakaś sprzed wieków

 

Jeżeli chodzi Fedorę to na tym sprzęcie odpala mi się Fedora 6 Live CD i funkcjonuje bez większych problemów.

 

poradźcie proszę w czym może być problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciezko zgadnac, przyczyn moze bys sporo...

 

Zacznij od przejrzenia sieci w poszukiwaniu ostatniego dostepnego BIOSu do tej plyty glownej bo mozesz tam miec jakis zabytek, pozniej sprawdz w dokumentacji/opisie czy BIOS/kontrolery/plyta glowna obsluguja dyski powyzej 32GB (dla systemow PII tego nie bylo w standardzie ;)) i w razie potrzeby ogranicz rozmiar zworkami (wiekszosc dyskow z tamtych czasow ma taka mozliwosc, zwlaszcza 40-stki).

 

Jak sie z tym uporasz to daj znac czy ruszylo, bo IMHO instalacja tekstowa powinna pojsc na tym sprzecie bez problemu (w koncu to i586...)

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, ze nie napisalem wczesniej ale na tej konfiguracji wczesniej pracowal Win98 i bylo wszystko OK (jezeli mozna tak powiedziec o 98 :) )

 

teraz nie moge juz rozpoczac instalacji w wersji graficznej, bo na pierwszym graficznym oknie gdzie pojawia sie pierwszy przycisk NEXT zawiesza sie komputerek :(

 

czyzby cos sprzetowo siadalo ?

 

[Polaczone, WalDo, 2007-01-11]

Dalszy bój ze sprzetem:

 

Podlaczylem innego, równie starego kompa i niestety mam dalej problem

 

AMD K2 300 MHz

256 RAMu

 

odpalam textowego instalatora i w momencie uruchamiania anacondy wyskakuje

install exited abnormally [1/1]

 

wymontowujace wszystko i wyskakuje, ze jest gotowy do restaru

 

i co mam czynic w tej sytuacji ?

 

nie moge na zadnym zainstalowac niestety :/

ale na kazdym z innej przyczyny.

 

podczas instalacji sprawdzalem CD i wyszlo ze jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upgrade BIOSu?...

 

 

Kilka miesiecy temu zainstalowalem Fedore (wszystko poszlo w trybie graficznym) na:

 

AMD K6-2 300

192MB

HDD 8GB

 

jakis czas pozniej wymienilem pamiec (na 2x128MB), zupgradeowalem proca (do AMD K6-3 500) i system dziala do tej pory. Do pracy to on sie nadaje tak sobie (zwlaszcza ten pierwszy przycinal...) ale dziala stabilnie.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Ja mam stary Compaq DeskPro 4000 PC 5200 MMX,

Pentium II 200 MHz z MMX

13,6 GB dysk

192 MB RAM

k. graficzna - az 2 MB :)

Instalacja w trybie tekstowym bezproblemowa, tryb graficzny nie odpala :)

Na poczatku mialem rozne problemy ze sprzetem, cudem znalazlem nowszy BIOS na stronce i dysk 13,6 GB wykrywa normalnie a nie 8 GB :)

Do tego dochodzily problemy z partycja konfiguracyjna, bo u mnie nie ma klasycznego biosu tylko jest program konfiguracyjny na ukrytej partycji.

 

Skoro chcesz postawic serwer to powinienes wiedziec zeby powylaczac w BIOSie co niepotrzebne, zaktualizowac BIOS... Moze spróbuj na innej karcie graficznej.. Moze problem tasmami ATA, moze CD-ROM/DVD zle czyta, moze zle nagrales obrazy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...