Skocz do zawartości

Przeciazona Siec. Wolna Odpowiedz Na Ping.


damianf

Rekomendowane odpowiedzi

Wow!! Dzieki chlopaki!! Wtedy tak samo ustwialem niby ta sieciowke na te inne parametry ale nie ruszyla, moze robilem jakis blad bo wtedy praktycznie w ogole sie nie orientowalem co sie dzieje w linuksie, z dnia na dzien coraz lepiej mi idzie z tym systemem.

Dzieki exbros i wybacz ze nie sprawdzilem tego wczesniej na innem eth. Myslalem ze to konfiguracja mojego administratora tym bardziej ze ktos w poscie napisal ze z prxzekierowaniami dns fedora sobie nie radzi.... No ale najwazniejsze jest to ze sobie radzi:) Moze szkoda ze tyle zachodow slonca musialem sie naogladac zeby to uruchomic :)

Natomiast jesli mowa o zmianie adresu MAC karty to niestety Windowsa musze uruchomiac od czasu do czasu jak sie cos zmieni np jakbym zmienil macami sieciowki pod windowsem to pod fedora jak zaczynam zmieniac zawsze mi wypisuje ze mac nie jest zgodny z prawdziwym no i failed. Te nazwy co mi tworzy w system-config-network sa zwiazane z MAC karty i te z dopiskiem .bak sa z orginalnym MAC. Nie wiem tylko czemu w zaleznosci kiedy uruchomie system tam sie rozne informacje lubia pojawiac. Wystarczy ze wlacze i wylacze kilka razy komputer, w urzadzeniach raz sie pojawia nazwa karty prawidlowa a raz nazwa sterownika r1000 no ale to juz szczegol.

 

Dla tych ktorzy maja ta sama sieciowke i tez nie wiedza co sie dzieje. Powiem jak ja zainstalowalem i jak zmienic te wszystkie parametry gdy bedzie szwankowac:

Na poczatku update jadra (kernel) na najnowsza wersje oraz trzeba sobie znalezc kernel-devel o tym samym numerku.

Mam RTL8111/8168B taka zintegorowana podwojna sieciowka.

Sciagnalem sterowniki ze strony ich nazwa: r1000_v1.05 sa spakowane za pomoca .tgz

Uruchamiamy konsole (terminal)

Wchodzimy do katalogu gdzie sie znajduje ten pliczek za pomoca: > cd /katalog_1/katalog_2/katalog_nazwa_sterownika <

mozna za pomoca polecenia > ls -a < wyswietlic pliczki ktore sie tam znajduja jest tam miedzy innymi readme ktory informuje jak to zrobic (mimo tego pliku moja droga byla dluga i uciazliwa :) )

w konsoli jesli udalo nam sie wejsc do katalogu wpisujemy

make clean modules

make install

depmod -a

 

Po tym zabiegu u mnie poprawnie zachowywal sie tylko jeden interfejs: dzieki Panowi xbros zadzialal drugi (u ciebie moze nie byc tego problemu tak ze najpierw sprawdz czy juz dziala wszystko)

i wykonujemy polecenie ostateczne:

#insmod ./src/r1000.ko speed=100 duplex=0 autoneg=0

 

Wielkie dzieki. Pozdrawiam. Dzisiaj poprawiliscie mi humor :) Mam nadzieje ze poprawie spisujac to wszystko w tym poscie innym poczatkujacym masohista :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...