Skocz do zawartości

Konfiguracja Połączenia Sieci Bezprzewodowej


r@dzio

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebujesz wpa_suplicant. Sprawdź czy masz zainstalowany. Jezeli nie to zainstaluj:

 

yum install wpa_suplicant

 

plik konfiguracyjny bedzie w /etc/wpa_suplicant/wpa_suplicant.conf

 

Poszukaj w googlach przykładowej konfiguracji. Sam korzystam z WPA i nie mam pod reką przykładu dla WPA-PSK.

 

A karte wifi masz juz skonfigurowaną? Mój tekst tylko odnosi sie do samego WPA-PSK!

 

Pozdro! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to wyglada. Prawdopodobnie ta karta pójdzie tylko z ndiswrapperem. Poszukaj na forum o konfiguracji ndiswraper. Aby bezproblemowo zainstalować to potrzebujesz dodac repozytorium livna. Na stronie ndiswrappera masz niezłe wiki i listę obsługiwanych kart oraz przetestowanych sterowników windowsowych do nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjrzałem się bliżej (sam bedę zmieniał broadcoma w laptopie na intela 2200) i wychodzi na to, że wystarczy zassać z livny firmware do ipw2100

 

yum install ipw2100-firmware

 

Musisz mieć dodane repozytorium livna!

 

po restracie lub reloadzie modułu ipw2100 powinno sie bez problemu konfigurować połączenie poprzez "administracja-sieć"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po restracie lub reloadzie modułu ipw2100 powinno sie bez problemu konfigurować połączenie poprzez "administracja-sieć"

Dodałem repozytorium linva, zrobiłem jak napisałeś. Nie wiem co oznacza restart modułu, jeśli są restartowane wraz z systemem to oki. Niestety nadal problem. Już przy starcie systemu interfejs się nie podnosi. Spróbuję z chyba z ndiswrapper jak tylko znajdę jakiś manual po ludzku ;)

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a usuń urządzenie eth1na ipw2100 , i nastepnie utwórz nowe połączenie sieci bezprzewodowej?

 

dodane: przetestowałem dzisiaj wariant z ipw2200, najdłużej zeszło mi shackowanie biosu mojego compaq-a aby zaakceptował kartę DELL-a zabraną z lapka żony :D (HP zabezpiecza się przed użyciem kart miniPCI innych firm) ale i tak w ciagu 15 minut karta działała! z tego konfiguracja pod fedorką to 2-3 minuty. Tak jak pisałem, zainstalowałem tylko firmware z livny "yum install ipw2200-firmware", załadowałem moduł, skonfigurowałem połączenie i klucze w "administracja-sieć" i od razu zadziałało. Według spotkanych przeze mnie opisów, karty intela 2100 i 2200 nie wymagają nic więcej do prawidłowej pracy z fc6. Moje doświadczenie to potwierdza.

 

Pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...