Skocz do zawartości

Trudny Problem Z Bootowaniem


sebo0

Rekomendowane odpowiedzi

Po zbootowaniu z płyty (niestety mam Wszystkie pliki Fedory na dysku D:)

 

1. naciskam Enter

2. wybieram język

3.typ klawiatury - pl2

4.Wybieram typ nośnika z pakietami Fedory - Dysk twardy

5."Na której partycji znajdują sie obrazy CD(ISO9660)" (nie powinno być DVD?)

klikając na: /dev/hdb1 lub na /dev/ddc5 pisze że urządzenie nie zawiera obrazów CD-ROM Fedora Core. Podkreślam CD-ROM, przecież ściągnełem obraz ISO DVD-ROM!

6.W takim razie naciskam F2 i szukam na każdym urządzeniu. Plik iso znajduje sie na dysku D: więc klikam na hdc i na /dev/hdc5

7.Widze ekran z napisem "wybierz plik, który jest obrazem dyskietki ze sterownikami" Wybieram plik ISO FC-6 i386-DVD znajdujący się na dysku D: w folderze Fedora 6.

Po krótkiej chwili na ekranie pojawia się pełno nieuporządkowanych napisów np. "disabling swap", "unmouting filesystem" itd.

8.Przy rozpakowanym pliku FC-6 i386-DVD.iso wyszukuję potrzebnego pliku, ale nie wiem który to.

 

Nie wiem co jest. Błagam o pomoc! Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad. 5 Obraz CD/DVD - jak dla mnie nieważne i prawie to samo.

ad. 8 Jakim rozpakowanym obrazie? Jakiego pliku? Instalator Ci go rozpakował? Nie instalowałem w ten sposób, ale wydaje mi się, że powinno wystarczyć podanie mu ścieżki do obrazu *.iso.

 

Zamiast błagać, lepiej powiedz na czym dokładnie utknąłeś. ^_^

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zbootowaniu z płyty (niestety mam Wszystkie pliki Fedory na dysku D:)

Cos mi sie widzi, ze ten dysk D: to wlasnie FAT32... teoretycznie 3.3GB powinno sie zmiescic ale tak ogromny plik jest narazony na uszkodzenia (przy kopiowaniu) znacznie bardziej niz pliki mniejsze...

 

Obstawiam jednak ze sciagniety obraz jest uszkodzony - poszukaj na forum jak sprawdzic sume kontrolna.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(_odrazu_ → od razu) ORT po wskazaniu instalatorowi "Dyskietki ze sterownikami" (Bo tak jest napisane) wprost po sekundzie na ekranie pojawie sie pełno nieuporządkowanych napisów i tyle. Klawiatura działa bo Num Lock chodzi, nic nie moge zrobić, reset kompa i tyle. A ten mój obraz ISO DVD to:

Rozmiar: 3,28 GB (bajtów: 3 525 195 776)

Rozmiar na dysku: 3,28 GB (bajtów: 3 525 214 208)

A co do tego sprawdzenia sum, to nie znalazłem nic konkretnego, mam możliwość sprawdzenia tylko z pod Windowsa XP (ewentualnie 98). Jak moglibyście (Za co bym był wdzięczny) to podajcie stronke z jakimś programikiem i jak mam to zrobić, nigdy takiego czegoś nie robiłem.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylo wielokrotnie na forum (Szukaj: sha1sum), ale zeby nie tracic czasu

 

ftp://ftp.gnupg.org/gcrypt/binary/sha1sum.exe (<- pierwszy link jaki wyswietlil mi google zapytany o sha1sum exe windows)

sha1sum FC-6-i386-DVD.iso

Powinienes zobaczyc cos takiego

6722f95b97e5118fa26bafa5b9f622cc7d49530c  FC-6-i386-DVD.iso

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, mój instalator jest chyba poprawny. Udało mi sie odpalić instalację. Z dyskiem 80GB zrobiłem tak: Usunełem jego partycję E: 40GB, Zabieram sie do wybierania dysku podczas instalacji. Wybieram "Użyj wolnego miejsca na wybranych dyskach i utwórz domyślny układ" i daje dalej. Wyskakuje mi okienko że jest za mało pamięci iże trzeba coś zrobić z partycjami. Biorę na tak, a potem wyskakują jakieś błędy. Instalacja nie idzie już dalej, więc resetuje. A teraz partycja E: jest oznaczona systemem plików jakieś RAW i jej wielkość to 0 bajtów. I jeszcze w windowsowym zarządzaniu dyskiem pojawia mi sie że moja 80 dokładnie jakieś 76 to partycje D: 37,25 GB FAT32, E: 37,17GB i nie ma żadnego systemu plików, widzi jeszcze jedną partycję 107mb bez litery.

Nie wiem co mam robić. proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...