Skocz do zawartości

Maly Problem Przy Wyborze


sworcjusz

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi o architekture procesora.

 

Ze wzgledu na to, ze z wersja 32bit jest poki co mniej problemow - niezaleznie od tego jaki masz sprzet proponuje wlasnie ta wersje. Zwlaszcza na poczatek przygody z linuksem.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz dużo ramu i boisz się skakać na głęboką wodę, jest coś takiego jak FC6 LiveCD. Podstaw możesz się nauczyć tam, zobaczyć jak skonfigurować połaczenie z internetem etc. Myślę, że warto, bo ak będziesz miał tylko Fedorę i zero pomysłów na skonfigurowanie internetu, to będzie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dostep do internetu z drugiego komputera, wiec zawsze moge poszukac na forum albo u mastera google :). Mam toshibe centrino 1,82 GHz i 512 ramu. Internet ciagne z modemu orange... Jeszcze tylko jedno pytanko, czy FC6 jest dobrze przystosowana do laptopow? Chodzi mi o sterowanie bateria (rozne tryby) i obsluga karty modemowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam FC6 na laptopie i... sterowanie prockiem działa. Bardzo ładnie zresztą (AMD Sempron). Z baterią jest trochę gorzej. Acpid dobrze już odczytuje wszystko na temat baterii, bez rekompilacji jądra, ale wwalili między acpid, a aplety baterii usługę HAL. Ta próbuje zamienić Ampery na Waty, co mu nie wychodzi, gdy bateria źle podaje napięcie. Efekt jest taki, że nie widzę stanu naładowania. Podobno gdzieś w nowym HALu jest opcja, żeby temu zaradzić, ale ja już nie mam do tego siły.

Jak jest z modemem Orange nie wiem, ale w Auroxie podobno było to nawet out-of-box, więc w FC6 pewno da się zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...