Skocz do zawartości

Czy Jest Możliwa Taka Konfiguracja Routera Wi-fi


klimax

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje stworzyć sieć bezprzewodową za granicą potrzebną do skontaktowania się z bliskimi odebrania poczty i przeglądania stron internetowych !! Możliwość pobierania przez p2p musi być maxymalnie jak to jest możliwe zablokowana !! Bardzo bym prosił o odpowiedź na moje pytania .

Pozdrawiam Mirosław Klimowicz

Pytania :

 

 

1.czy możliwe jest skonfigurowanie routera w Polsce a tu tylko podłączenie ( nazwa sieci klucz zabezpieczający sieć )

2.jakie są potrzebne dane do konfiguracji routera

3.czy jest możliwe skonfigurować router WI-FI tak żeby nadawał adres IP na podstawie adresu MAC

4.czy można ustawić dzienny limit pobieranych danych dla danego IP czy MAC ( chodzi o utrudnienie pobierania danych przez P2P )

5.jeżeli tak to jaki limit byłby rozsądną wielkością

6.czy istnieje możliwość ustawienia dzierżawy dla mac adresu na określony czas ( np. 1-2 lub 6 tygodni )

7.czy jest możliwe blokowanie portów ( otwarte jedynie porty dla programów IE , Outlook , GG , TLEN , SKYPE )

8.czy istnieje możliwość dowolnej konfiguracji routera za pomocą WI-FI ( jakieś inne rozwiązania kabel sieciowy lub USB )

9.czy jest możliwość monitorowania ruch na sieci poprzez WI-FI

10.no i najważniejsze jaki musiałby być to router żeby mógł obsłużyć ok. 30 komputerów ( jaki jest koszt zakupu routera )

11.ważna kwestia anteny jaka antena i jaki jest koszt zakupu ( odległość wysyłania sygnału od 0 do 1km )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anteny: na takim odcinku wystarczą antenty pod 2,4 GHz, nie iwdze potrzeby pchania sie w 5Gnadajnik głowny - dookolna antena: cena do 300 zł - to juz bardz ogorna polka, doteko Acces Pointy czy tam rutery, tutaj cena rozna nie mam pojecia. cena calego nadajnika zamyka sie w 400-600 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet przez głowę mi nie przeszło żeby zastosować antenę 5G bardziej zastanawiałem się nad typem anteny . No i ważna kwestia dla mnie czy jest możliwe tak skonfigurować router jak opisałem to wyżej ?? dzięki wielkie za wszystkie odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. TAK po IPSEC

2. IP ew. port.

3. Router dziala w innej warstwie ! ale da sie zrobic tak by po MAC byl dostep do sieci.

5. Da sie

6. hmn...nie rozumiem pytania ! Limit to zalezny od lacza, jesli to o to chodzi: masz 2 MB symetrycznie to mozesz dac nawet 1, a jesli masz 128 kbit to raczej nie dasz tyle. Wartosci jako takiej nie da sie ustalic bez znajomosci szybkosci lacza.

7. da sie

8. da sie, dobre routery loguja wszystko

9. pewnie ze sie da :)

10. od 200 pln do kilkudziesieciu tysiecy :) modeli jest duzo : zalezy w jakiej kasie

11. antena babajaga :) kierunkowa, modelu ci nie podam bo nie pamietam.

 

P.S. Równie dobrze wszystko to mozna zrobic na (_linuxie_ → Linuksie) ORT i na jakims kompie kupionym za piwo :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...