Skocz do zawartości

Grub Geom Error - Pomocy :(


Rekomendowane odpowiedzi

witam, moj problem wyglada tak:

 

mam notebooka hp nx 7400, nie mam w nim flopa

 

mam hdd na S-ata WD160gb

1partycja: Windows

2partycja:sth

3partycja:mp3

4partycja(ext2): na niej juz zainstalowana FC6

5partycja: SWAP

 

Zainstalowalem Fedorke...bez zadnych problemow.... uruchamiam ponownie komputer a tu : "GRUB GEOM ERROR", myslalem ze mnie szlak trafi. prubowalem ponownie instalowac i nic. chce zainstalowac normalna dystrybucje i ni cholery nie moge :/ a nie chce pieprzonej cukierkowej MDV 2007

 

Pomozcie mi, jestem zielony jesli chodzi o obsluge linuksa, tyle lat na wingrozie i mam dosc, musze miec normalny system

 

Czytalem wiele postow na temat tego bledu,

 

-w biosie bootowanie mam dobrze ustawione

-cos czytalem ze mozna z boot.ini to naprawic(ale dalej potrzeba flopa ktorego ja nie mam)

-czytalem ze mozna odpalic przez zmiane ustawien w Grubie przez konsole (ale trzeba byc zalogowanym w fedorce zeby cos psuc a mi na errrorze komp staje i nic)

- rowniez gdzies wyczytalem ze z Live CD jakiegos mozna to zrobic...(nie rozumiem tego, nie wiem jak. jesli chodzi o live cd to mam Ubuntu 6.06 i 6.10)

 

 

 

POMOCY !! Do tych ktorzy beda chcieli mnie zjechac: Nie gadajcie ze jestem glupi bo nie umiem czegos zrobic bo wy tez wszytkiego nie umiecie!

 

...Dobra do rzeczy. Bardzo prosze o pomoc. z gory dzieki. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz plytke instalacyjna fedory to sprobuj w trybie ratunkowym

 

linux rescue
grub-install /dev/hdX

gdzie X topartycja z mbr. byc moze grub sie jakims cudem wywalil

 

jesli nie to ci polecenie dd zostaje i korzystanie z boot.ini w windzie. tak czy smak musisz sie zalogowac na linux rescue

 

dd if=/dev/hdX of=fedora.bin bs=512 count=1

tutaj hdX to partycja z * /BOOT *

no i w biezacym katalogu laduje pliczek :)

 

wyedytujesz sobie boot.ini i dodasz nowa pozycje z tym pliczkiem fedora.bin. jesli gdzies jest blad to bardziej doswiadczonych userow prosze o poprawienie. przyznam szczerze ze mi zawsze grub dzialal. bys moze jak sie uprzesz na gruba i jakims cudem zacznie dzialac to 3ba go bedzie skonfigurowac od zera :).

 

ps. mam nadzieje ze domyslasz sie ze 3ba przywrocic sektor rozruchowy windy fixboot i fixmbr :)z konsoli odzyskiwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...