Skocz do zawartości

Squid - Pomoc


fumio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Prośba o pomoc. Mam FC2, na którym od dobrych kilku dni staram się zainstalować transparętnego SQUIDa. Modyfukuje plik squid.conf zgodnie z opisami, które znalazłem w Necie (jest ich dość sporo) ale jak na razie bez efektów. Po odpaleniu (_linuxa_ → Linuksa) ORT i zapodaniu komendy squid -z robią się katalogi squida i wyświetla się komunikat że katalogi zostały założene. Następnie odpalam komende squid aby uruchomuć proces i tu bez żadnego błędu. Kolejna czynność to ustawiam za pomocą iptables przekierowanie portów na squida i też bez błędu. Ale gdy odpalam przeglądarkę w Windowsie to IE pisze że nie potrafi załadować strony. Moja sprzęt to 1 karta sieciowa do LAN oth0 oraz modem SDI, który działa poprawnie. Po ust. przekierowania iptables wszystko działa (tz. poczta, GG, etc) poza WWW. Może ktoś z szanownych kolegów uruchomił SQUIDa na FC2 i jest w posiadaniu pliku conf. który pozwoliłby na prawidłowe skonfigurowanie SQUIDa. DZIKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iptables -t nar -A PREROUTING -i eth0 -p tcp --dport 8080 -j REDIRECT --to-port 80

 

pewnie ta regułka brzmi tak:

iptables -t nat -A PREROUTING -i eth0 -p tcp --dport 8080 -j REDIRECT --to-port 80

zamiast nar jest nat (ale to tylko nazwa łańcucha )

 

załącz wszystkie regułki iptables,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...