Skocz do zawartości

Fedora Core 6 Nie Startuje Po Instalce


Stuki2

Rekomendowane odpowiedzi

Po instalacji Fedora core 6 pod 64 bitowy system, po pojawieniu sie na ekranie drugiego [OK], monitor sie wyłancza wyłącza. Gdy próbuje uruchomic pierwszą konsolę, ładowanie Fedory zastaję na:

 

W5ączanie przestrze3 wymiany z /etc/fstab [OK]

 

Nie mogę w tym momęcie wpisywac poleceń z klawiatury. Gdy zostawię podłączony pod usb modem z neostrady, co kilka sekund na ekranie pojawia się jakiś error, nie może znaleźc sterowników jeśli dobrze pamiętam. Moja konfiguracja kompa: Core 2 Duo, 1Gb ram, X1600 XT. Nie mam pojęcia o co mu chodzi. Najpierw myślałem że to wina 64 bitowego systemu, ale po instalce Fedory obsługującej takie procki dalej to samo... Jest to dośc nowa wersja Fedory, niedawno ściągałem, więc powinna rozpoznawac nowy sprzęt.

 

[w domu masz "wyłanczniki" czy wyłączniki? - Waldo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Podobny problem mam z instalacją FC 6 64b na laptopie HP Pavilon dv6150 z procesorem AMD Turion 64 x2 cała instalacja przebiega bez problemowo , dopiero po restarcie i uruchomieniu kiedy pojawia sie ekran z licencja , ustawieniem firewall'a , ustawienia czasu po kliknieciu następny laps dostaje zwiechy , przestaje reagowac na cokolwiek , trzeba baterie z laptopa wyjąć , ponowny start i gdy dochodzi do w/w momentu - zwis ........ Gdzie tkwi problem ??? Moze ktos podpowie coś konstruktywnego gdzie szukac przyczyn takiego stanu rzeczy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Fedorze Core 6, 32 bitowej próbowałem najpierw. Działo się to samo co teraz. Myślałem na początku, że gryzie sie z 64 bitowym prockiem, ale jak widac to nie to...

Z prockiem nic sie nie pogryzie.Bo desktopowe 64 bitowce to 32 bitowce + tryb 64 bitowy jako rozszerzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z prockiem nic sie nie pogryzie.Bo desktopowe 64 bitowce to 32 bitowce + tryb 64 bitowy jako rozszerzenie.

To jednak nie jest chyba takie proste ;) po to kompiluje sie cale dystrybycje pod architekture 64bit by w pelni wykorzystac m.in. inna liste rozkazow czy tez calkiem inny sposob adresowania pamieci. Za bardzo to uprosciles - system 64bit to calkiem inny system niz 32bit i nie mozna tego nazwac rozszerzeniem, jest tak inny, ze roznica sprowadza sie do najnizszego poziomu (w przenosni i doslownie) - do poziomu na jakim system porozumiewa sie ze sprzetem czyli poziomu kodu maszynowego.

 

A wracajac do oryginalnego tematu posta - problemow z uruchomieniem systemu, kilka slow:

System skompilowany na architekture intel-32bit zawsze zadziala na procesorze intel-64bit tyle, ze nie wykorzysta w pelni mozliwosci procesora, lub - podchodzac do tematu od drugiej strony ;) - jesli na pewnym sprzecie (64bit) masz problemy z systemem 32bit to w zasadzie pewne ze na tym samym sprzecie z tym samym systemem tyle ze skompilowanym jako 64bit bedziesz mial ich jeszcze wiecej.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jednak nie jest chyba takie proste ;) po to kompiluje sie cale dystrybycje pod architekture 64bit by w pelni wykorzystac m.in. inna liste rozkazow czy tez calkiem inny sposob adresowania pamieci. Za bardzo to uprosciles - system 64bit to calkiem inny system niz 32bit i nie mozna tego nazwac rozszerzeniem, jest tak inny, ze roznica sprowadza sie do najnizszego poziomu (w przenosni i doslownie) - do poziomu na jakim system porozumiewa sie ze sprzetem czyli poziomu kodu maszynowego.

Masz rację uprościłem ale mówię o procesorze nie systemie operacyjnym.

W tej gestii są dwa podejścia

a)AMD procek jest 32 bitowy jednak zawiera fizycznie dłuższe rejestry itp. przez co może być używany jako 64-bitowy co jest włączane za pomocą ustawienia 1 bitu w procesorze taki pstryczek ;) pach i masz 64 bitowca pach i masz 32 bitowca

b)Intel procek ma architektura 64-bitową ale rozkazy 32-bitowe mogą być i są emulowane pozostała cześć rejestrów jest wypełniana zerami jak sie nie myle.

Więcej na ten temat między innymi w wikipedi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...