Skocz do zawartości

Linux-dos Przez Rs232


olorin

Rekomendowane odpowiedzi

Chce polaczyc mojego FC6 z DOS na staaa(jeszcze wiecej "aaa")aarym laptopie, który nie posiada gniazda do rj-45 tylko jakies badziewne amerykanskie modemowe swinstwo. Wczesniej jak mialem na drugim dysku wirusa xp to dalo sie odpalajac kompa z dyskietki i uruchamiajac Norton Commander 5.0 polaczyc kompy kablem rs232 (3 zylowy 3z2, 2z3 i 5z5). Problem w tym, ze teraz bez takiego polaczenia leze bo stacja dyskietek w laptopie padla (chyba silnik) i oczywiscie Norton nie dziala pod Linuxem (tzn. nie ma mozliwosci obslugi portów czy cós;/). Jesli ktos zrealizowal takie polaczenie, tzn. na Linuksie odpalil cos co dziala jak NC a pod DOSem na laptopie prawdziwego NC to bede wdzieczny za pomoc.:) <btw szukalem m.in. cos z emulacja terminala w pingwinie ale chyba nie tedy droga albo za malo potrafie). Zaznaczam, ze zalezy mi tylko na skopiowaniu plików z dysku na dysk i ew. mozliwosci sformatowania dysku laptopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiem dokladnie na Twoje pytanie, bo nie mam teraz czasu sie nad problemem mocniej zastanowic - ale rzucila mi sie w oczy jedna sprawa i musze zapytac ;)

 

Jak juz sformatujesz ten dysk w lapku to co z nim (lapkiem) zrobisz? Nie bedziesz mial wtedy na nim nawet NC i bez floppa/CD w zaden, ale to zaden sposob juz sie do niego nie dostaniesz...

 

BTW - najprosciej byloby wyjac dysk, podlaczyc w zwyklym kompie, zrobic co trzeba...

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe no właśnie:) Żeby możliwa była w ogóle operacja taka jak format to musiałoby to być połączenie ze strony pingwina wymuszone, bez żadnej współpracy z laptopem (może poza biosem laptopa który ustawia port dla kabla). Format to optymistyczna wersja, zadowalająca jest taka, że uda się kopiować pliki:) A dysku nie podłączę bo to jakieś dziwne wyjście i taśmę ma ten dysk, jest kompletnie niekompatybilny z wszystkimi taśmami jakie widziałem pod stacjonarne PC;/. Jedyna nadzieja że znajdę, albo ktoś wie jak utworzyć takie połączenie i przesłać pliki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam

Najprościej zrobisz gdy wyjmiesz dysk z tego laptopa i sformatujesz oraz przeniesiesz system (dos, win95, 98) przy pomocy stacjonarnego pc. Można to zrobić w zwykły sposób, potrzebna jest tylko przejściówka dla hdd 2,5".

 

 

 

dziękuję bardzo:D nie pomyślałem o tak prostym rozwiązaniu:D hehe ale to już tak jest że szuka się okrętnej drogi;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...