Skocz do zawartości

Fedora Wiesza Się Podczas Instalacji


zmarekz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zainstalowałem fedore 6,0 na komp nr 1 i wszystko poszło gładko. anakonda uruchomiła sie w trybe graficznym i było ok. system zainstalował sie poprawnie.

Przeszedłem do komputera nr 2 i tutaj otrzymałem komunikat o małej ilości pamięci (128MB) i że anaconda uruchomi sie w trybie tekstowym. Ok mysle sobie z Fedorą 5 tez tak miałem i było ok. Niestety podczas instalacji Fedory 6 a dokładniej podczas kopiowania plików (pakietów) nagle wszystko sie zatrzymuje i stoi - czyli poprostu wisi.

Próbowałem z różnymi opcjami włączać instalacje lecz efekt jest ciągle taki sam. Najdziwniejsze jest to, ze za każdym razem zatrzymuje sie podczas kopiowania innego pliku (pakietu). Nie jest to żaden lapto a zwykły PC.

Pozdrawiam i proszę o porady.

 

Dodam tylko, że do instalacji pozostawiam domyslny wybór pakietów nie tam nie zmieniając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobnie podczas instalacji FC4, wyjsciem bylo zainstalowanie jak najmniejszej ilosci pakietów a potem doinstalowywanie juz na gotowym systemie, byc moze jest jakies inne rozwiazanie ale ja tak sobe z tym poradzilem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no odznaczasz wszystko co móglbys doinstalowac potem, pakiety z grami, rozrywka, dzwiekiem itp... poza tym tez ciekawi mnie jakiego masz twardziela na tym drugim kompie moze po prostu malo masz miejsca:P pokombinuj troszke:)

 

edit: przypomnialo mi sie, ze na jednym sprzecie nie chciala mi sie instalowac FC5, przyczyny w ogóle do tej pory nie znalazlem, ale zrobilem tak ze zainstalowalem FC4 i zaktualizowalem ja na FC5, dziwnymi sposobami dochodzilem do celu...

byc moze rozwiazanie jest jeszcze bardziej bardziej banalne, ale jesli masz ochote to spróbuj tak jak napisalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne problemy z Fedorą, zainstalowała się w końcu za 3 razem, ale zawieszała się przy aktualizacjach. Rozwiązaniem było posmarowanie pastą termoprzewodzącą - od tego czasu nie miałem problemu nawet przy jednoczesnej aktualizacji ponad 600 pakietów.

Na mój gust to problem sprzętowy - sprawdź, czy procek się nie grzeje zanadto, czy RAM czasem nie sprawia kłopotów, tego typu sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Podepnę się pod ten temat z moim problemem.

 

kumpel poprosił mnie bym zainstalował Fedorę 6 na jego laptopie (IBM Think Pad). Zapuściłem instalację, cały proces przeszedł bez najmniejszych problemów. Gdy instalacja się zakończyła instalator poprosił o ponowne uruchomienie komputera i tak też zrobiłem.

System staruje normalnie, nie występują żande błędy. Jednak w momencie gdy powinien wyświetlić się ekran logowania pojawia się czarny ekran i komputer wisi. Nie reaguje na żadne klawisze nic. Mogiła ;)

 

Instalowałem tą kopię Fedory już na kilku komputerach i wcześniej nie spotkałem się z takim zjawiskiem. Pogrzebałem trochę na googlach i znalazłem coś takiego:

ThinkPad

Przetestowany z dystrybucją Fedora Core 2. Przed wystartowaniem systemu trzeba wyłączyć ACPI (acpi=off), inaczej zawiesi się.

UWAGA! lm_sensors może doprowadzić do trwałego uszkodzenia komputera.

 

To moje pierwsze starcie z laptopem i nie znam się za bardzo na tych akcjach z zarządzaniem energią. Nie wiem jak i gdzie to ACPI wyłączyć.

Czy to ACPI faktycznie może mieć związek z moim problemem? I o co chodzi z tym uszkodzeniem komputera? ;)

No i może ktoś zna jakieś lepsze rozwiązanie.

 

Za wszelką pomoc z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...