Skocz do zawartości

Samba I Przeglądanie Sieci


mike_j

Rekomendowane odpowiedzi

Wgrałem sambę + swat z pakietów. Udało mi się udostępnić parę katalogów. Ale mam jeden problem. Chciałbym mieć dostęp do tych "udziałów" z poziomu Xboxa... (Tylko nie piszcie, że nie to forum) Abym miał z niego dostęp do tych plików, muszę mieć możliwość przeglądania sieci tak jak standardowo jest w windowsie, tzn:

Powinienem móc przeglądać grupy robocze, a w każdej z nich komputery i dopiero udostępnione foldery/pliki na tych stacjach roboczych. Tymczasem jest tak, że kiedy podłączę sobie np. notebooka do komputera, to co prawda mam dostęp do plików, ale wszystkie zasoby są wyświetlane bezpośrednio w oknie Moje miejsca sieciowe w postaci folderów o nazwie 'nazwa_udziału (nazwa_komputera)'. Oczywiście ustawiłem w smb.conf workgroup oraz nazwę komputera.

 

Co zrobić, żebym w Moich miejscach sieciowych na WinXP podłączonym do sieci mógł przeglądać grupy robocze? I nie chodzi mi o wpisanie adresu //NAZWAKOMPA, gdyż w xboxie nie mogę tego zrobić...

 

Słyszałem coś o WINS, może to jest potrzebne? TIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wins Ci niepotrzebny, serwer wins jest potrzebny wtedy gdy siec jest w kilku roznych klasach adresowych, a otoczenie sieciowe psosluguje sie adresem broodcast, ktory jest nie routowalny.

 

i wtedy stawiasz serwer wins (moze byc tyko jeden w sieci) dla domeny i komputery sie widza mimo ze sa w roznych sieciach

(serwera wins nie doinstalowujesz to tylko dopisanie 2 linijek w smb.conf ;] )

pozatym pozostale komputery musialyby z niegokorzystac (czyli jesli to sa windowsiki to dopisac w ich ustawieniach addres serwrka wins, albo wymusic ten wpis przez dhcpd jezeli jest wykorzystywany w sieci, wiec w Twoim wypadku nie to nie da (serwer wins bedzie, ale bedziesz jedynym ktory z niego korzysta)

serwer wins instaluje sie na serwerze

--------------

jesli chcesz zrobic sobie cos na wzor otoczenia sieciowego to skonfiguruj plik smb.conf

oraz zainstaluj odpowiedni program, ja uzywam smb4k

na poczatku nie chcial dzialac prawidlowo ale pozniej go zmusilem :P

jak chcesz moge podac opjce jakie mam zaznacozne w smb4k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...