Skocz do zawartości

Zapomniane hasło root


polo57

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.

 

Czy mógłby ktoś opisać jak uruchomić Fedorę w przypadku,gdy ktoś namieszał w hasłach/to moja córka/.

Byłem w pracy i zostawiłem kompa włączonego po nocce.Wracam do domu i wszystko pracuje bez problemu.

 

Przyszła chwila na reset i zgroza, nie m ogę się zalogować na roota ani użytkownika.Czy ktoś ma jakieś doświadczenia ?

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W man jest mało podpowiedzi,ale słyszałem o takiej możliwości:

W momencie gdy linux startuje wchodzimy do lini poleceń i wpisujemy linux single,w którym to możemy się zalogować bez hasła.Następnie wpisujemy passwd i podajemy hasło dla roota.

Oczywiście potem mając nowe hasełko dla root można już wszystko.Jestem teraz w pracy,ale jak będę w domu znajdę żródła tej metody.Niestety w praktyce nie mogłem tego zrobić.To metoda podobno mało znana ale warto się przed nią zabezpieczyć,bo jest taka możliwość.Sorry ale dalsze losy hasełek po południu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Pozwolę sobie podać link do stronki na temat roota,zagubionych haseł itd.

 

http://skawina.eu.org/linux/root101.html

 

Pozdrawiam

[url][/url]

 

 

polo, wszystko fajnie, ale nie wtedy, kiedy system jest porzadnie administrowany. W takim wypadku nie ma możliwości edycji menadżera logowania (Grub czy Lilo) bez podania hasła. Proponuję sprawdzić, czy nie zadziała inny sposób -

potrzebna jest dystrybucja np. Knoppix'a, którą startujesz ale nie instalujesz, a wtedy możesz sobie pochwili edytowac do woli różne zbiory....

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...