Skocz do zawartości

Kompilacja Jądra W Fc2


megaloman

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

 

czy ktoś z szanownych użytkowników forum próbował samodzielnie kompilować jąderko do FC2?

 

ja zrobiłem tak - wziąłem najnowsze źródła, przygotowałem ładną konfigurację bez niepotrzebnych mi sterowników itp - kompilacja poszła raz-dwa-trzy, ale wywaliło błąd przy tworzeniu bzImage :-(

 

więc zrobiłem tak - zmieniłem tylko typ procesora z Pentium Pro na Pentium 4, odczekałem 2 godziny, aż wszystko skompilował i... bryndza - znów problem w tworzeniu bzImage :-(

 

może ktoś zna jakieś przejrzyste faq w języku angielskim na temat kompilacji jądra do fedory?

 

z góry dzięki za informacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zrobiłem tak - wziąłem najnowsze źródła, przygotowałem ładną konfigurację bez niepotrzebnych mi sterowników itp - kompilacja poszła raz-dwa-trzy, ale wywaliło błąd przy tworzeniu bzImage

A co to za błąd (tzn. z jakim komunikatem?)

 

Ja kompilowałem juz jądro kilkakrotnie (wyłączając coraz więcej rzeczy) i niegdy nie miałem problemów. A używałem standardowych procedur.

 

Scharakteryzuj bliżej na czym polega błąd, to prędzej Ci ktoś pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zrobiłem tak - wziąłem najnowsze źródła, przygotowałem ładną konfigurację bez niepotrzebnych mi sterowników itp - kompilacja poszła raz-dwa-trzy, ale wywaliło błąd przy tworzeniu bzImage

A co to za błąd (tzn. z jakim komunikatem?)

 

Ja kompilowałem juz jądro kilkakrotnie (wyłączając coraz więcej rzeczy) i niegdy nie miałem problemów. A używałem standardowych procedur.

 

Scharakteryzuj bliżej na czym polega błąd, to prędzej Ci ktoś pomoże.

 

hm... wykonałem co należy, czyli będąc w /usr/src/config uruchomiłem make menuconfig - ustawiłem, co chciałem :)

 

potem wpisałem make - według informacji helpa, powinno mi skompilować jądro, moduły i inne pierdoły, a na koniec powinno utworzyć bzImage - taka teoria, niestety wszystko idzie ok do samego końca, wtedy pokazuje się komunikat, że jest błąd w jakiejś metodzie 'write' i całość kończy się Błędem nr 1 - cała informacja jest bardzo lakoniczna.

 

generalnie nie wiem, o co chodzi, a teraz to mi nawet gnome nie chce działać :/ metacity nie widzi ustawień swoich - jak loguję się jako root, widzi wszystko pięknie jak należy :-/ po aktualizacji Gnome do wersji 2.8 cokolwiek graficznego działa tylko dla (_root'a_ → roota) ORT, dla usera nic - a prawa dostępu są takie, jak być powinny :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm... wykonałem co należy, czyli będąc w /usr/src/config uruchomiłem make menuconfig - ustawiłem, co chciałem :)

 

potem wpisałem make - według informacji helpa, powinno mi skompilować jądro, moduły i inne pierdoły, a na koniec powinno utworzyć bzImage - taka teoria, niestety wszystko idzie ok do samego końca, wtedy pokazuje się komunikat, że jest błąd w jakiejś metodzie 'write' i całość kończy się Błędem nr 1 - cała informacja jest bardzo lakoniczna.

 

hmm. Nie wiem czy nie zapomniałeś czasem o make dep przed make bzImage. Chociaż już nie pamiętam czy to dalej jest potrzebne.

 

Tutaj jest Kernel Howto po angielsku - może tam coś wyczytasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...