Skocz do zawartości

Problem Podczas Instalacji Fedora Core 7


Phisky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym zapytać czy ktoś już może miał podobny problem podczas instalacji i jak go rozwiązać. A mianowicie chodzi o to że jak rozpoczynam nową instalację pojawia mi się komunikat następującej treści:

 

Loading pata_it821x driver

 

No i na tym instalacja się zawiesza. Dodam że na tej konfiguracji komputera FC5 działa bez problemu. Moja konfiguracja sprzętowa to:

P4 3GHZ, 1G RAM, HDD SATA320GB, HDD ATA 250GB, Radeon x550, DVD, Płyta główna Gigabyte GA-8I945P-G.

Jeśli ktoś mógłby coś doradzić ewentualnie jak zablokować wczytywanie tego sterownika to byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie mylę to z FC6 i386 miałem podobny problem, instalator się zawieszał przy wczytywaniu konfiguracji sprzętu,

ja osobiście to rozwiązałem inaczej - kupiłem nagrywarkę dvd na SATA (mam też drugą na IDE) i wszystko poszło dobrze,

obecnie pracuję na F7 i też jest bez uwag.

Z tego co pamiętam to chipset I945 już nie posiadał obsługi kanałów IDE tylko na SATA, a producenci płyt głównych dokładali po

jednym kanale IDE i stąd wynikał problem nie tylko z FC6 ale i innymi systemami linuksa.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym zapytać czy ktoś już może miał podobny problem podczas instalacji i jak go rozwiązać. A mianowicie chodzi o to że jak rozpoczynam nową instalację pojawia mi się komunikat następującej treści:

 

Loading pata_it821x driver

 

No i na tym instalacja się zawiesza. Dodam że na tej konfiguracji komputera FC5 działa bez problemu. Moja konfiguracja sprzętowa to:

P4 3GHZ, 1G RAM, HDD SATA320GB, HDD ATA 250GB, Radeon x550, DVD, Płyta główna Gigabyte GA-8I945P-G.

Jeśli ktoś mógłby coś doradzić ewentualnie jak zablokować wczytywanie tego sterownika to byłbym wdzięczny.

 

Wpisz w linii poleceń nodmrajd

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...