Skocz do zawartości

Firewall


perbeatus

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio siedziałem sobie w necie kiedy to znajomy z sieci lokalnej powiadmoił mnie przez gg że powinienem sobie firewalla zainstalować bo przejżał moje dyski windowsowskie!!! To w ogóle jest możliwe?! I to wtedy kiedy jestem pod Linuxem?? Moje zdziwienie było ogromne. To chyba nie powinno miec miejsca do linuksowych nie mógł się dobrać z przyczyn oczywistych. Tak się potem zastanawiałem, że może on szperał w dyskach jak ojciec mój na windzie siedział a potem tylko mi się chwalił ale co tam...

 

Moje pytanie jest takie. Jak bardzo dobrze skonfigurowane są iptables łańcuszkiem RH-Firewall-1? Osobiście nie znam się na tych firewallach linuksowych i powiem szczerze że troszke brakuje mi czegoś wyskakującego i powiadamiającego o przychodzącym połączeniu i takie tam...

 

A z tym grzebaniem po dysku to prosze uspokujcie mnie to nie może być możliwe jak jestem pod linem i mam zupełnie inne hasła...prawda? Musiał to robić jak tatuś siedział przy kompie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używasz SSH (lubi być dziurawy) ? Twój system jest zaktualizowany? Może masz źle ustawiony serwer WWW?

 

Może blefował? Może udostępniasz plik z drzewem plików? Sprawdź to. Sorry za "głupawą" odpowiedź, ale istnienie Twojego problemu jest dla mnie wprost niepradwopodobne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

windows domyslnie udostepnia duzo ciekawych rzeczy.

wyciag z smbtree ;)

\\WIN\C$              Domyÿlny udziaê
\\WIN\ADMIN$          Administracja zdalna
\\WIN\Z$              Domyÿlny udziaê
\\WIN\D$              Domyÿlny udziaê
\\WIN\IPC$            Zdalne wywoêanie IPC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ja zaczołem i ja skończe...

 

Kolega schakował mi system przez port 443 zwany HTTPS. całe szczęście mógł tylko przeglądać moje pliki ale się strachu najadłem. Gdy byłem pod Linem byłem bezpieczny zaraz po rozmowie z nim zainstalowałem sobie firestartera i zablokowałem całkowicie dostep z zewnątrz.

 

Juz nie lubie windowsa naprawde...

 

Sprawdźcie sobie swoje kompy.

Wszystko powinno być na blocked. Ja miałem HTTPS CLOSED i d*pa!

 

http://scan.sygatetech.com/quickscan.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj Matis, Matis. sami Ci podalismy jak masz sie zabezpieczyc, a teraz cwaniakujesz na forum. napisz chociaz, ze to Lukasz podal Ci odpowiedz jak poblokowac porty i z tego miejsca pragniesz mu podziekowac :P sam przeciez ustawiles je jedynie na closed, a nie na blocked. koniec swiata :P wiecej nie napisze, zeby Cie nie zawstydzac. glowa do gory :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...