Skocz do zawartości

Instalacja F7 Na Laptopie Asus A6km - Livecd Nie Startuje...


ler_0

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

W końcu zdecydowałem się zmienić system w moim laptopie, wybór padł właśnie na Fedorę.

Ściągnąłem płytę LiveCD żeby zobaczyć jak to wszystko wygląda lecz po zbootowaniu laptopa z płyty następuje zawieszenie zaraz na początku (po wczytaniu image'u kernela). Dokładny model laptopa http://www.komputronik.pl/pelny.php?id=34432 Jakie opcje powinienem dać w bootloaderze aby płyta się odpaliła? Czy po instalacji na dysku też będą mnie spotykały takie problemy?

 

Pytanie drugie dotyczy obsługiwanego sprzętu - bardzo ważne dla mnie jest aby Fedora obsługiwała blueconnect na modemie Option GlobeTrotter 3G+ (mój jedyny dostęp do internetu) - czy czeka mnie męczarnia z uruchomieniem tego, czy może konfiguracja i uruchomienie jest możliwe bez zagłębiania się we wnętrzności systemu?

 

Za wszystkie porady z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz przy kernelu? Spróbuj uruchomić go z opcją hpet=disable.

Niestety, ta opcja nic nie daje... Bootowanie zatrzymuje się w tym samym miejscu.

 

Pogooglowałem trochę i jest kilka rozwiązań problemu:

1. Downgrade BIOSu do wersji 2.02 - minusem jest problem z przekazywanie sygnału do wyjścia TVout.

2. Odłączenie wszystkiego co jest na USB w trakcie włączania komputera.

3. Nałożenie na jądro łatki naprawiającej popsute DSDT w laptopach Asusa. Inne dystrybucje (Mandriva, Suse, Ubuntu) mają to podobno w standardzie (przynajmniej tak jest napisane na stronie projektu) - czy nie można by spowodować aby i Fedora dołączała tą łatkę domyślnie?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...