Skocz do zawartości

Ustawienia Lan?


kelsten

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż, zanim zaczne instalować linxa, to si espytam o Lan, abym pozniej nie musial wchodzić do Windowsa, zeby o coś sie spytac. Mam w domu modem adsl router, gdyż są dwa kompy, jeden mój, drugi ojca. Modem ten łączy się z kompem poprzez karte sieciową. Jak mam zatem skonfigurować lan, abym miał internet na (_linuxie_ → Linuksie) ORT?? W którym moemncie, czy w trakcie instalacji, czy już po i co trzeba zrobic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym wypadku nie instaluje sie modemy tylko karte sieciowa, a tutaj 99% zadziala :>

zapewne masz tania karte na chipie rtl8139, a ona działa., modem służy tylko do odpowiedniej modulacji sygnału,

 

konfiguracja, -> tak jak na windzie,

jesli adres IP i wszystkie dane pobierane sa z serwera DHCP to tak zaznaczysz przy instalacji karty i wszytko bedzie dzialac, w innym przypadku musisz podac adres IP, maske, bramke, adres rozgloszeniowy i dnsy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz sprawę prostą instalacja Lan w linuksie jest banalne

 

Fedora dochodzi do perfekcji z naśladowaniem Microsoftu w swoich kreatorach instalacyjnych (co uważam nie jest złym pomysłem)

 

A jeśli chodzi o instalacje lan to wpewnym momencie instalator spyta się czy ma interface sieciowy pobierać z serwera DHCP (ale jeśli masz routerek to prewnie jest tam DHCP), czy chcesz mieś statyczy adres IP. Jeśli tak to wpisujesz taki jak miałeś w Windach.

 

Jeśli nieostroznie pominąłeś albo pomyliłeś sie przy konf to nie ma stresu :)

 

można to zrobić później....

ale to póżniej jak będzie potrzeba...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...