Skocz do zawartości

Jak Rozpakować Archiwum?


kelsten

Rekomendowane odpowiedzi

eh,

a probowaleś najpierw sam poszukać rozwiązania? w helpie w googlach? czemu wszyscy ida na latwizne i zadaja pytanie na grupie?

 

np tak:

tar --help

man tar

lub tak:

http://groups.google.pl/groups?hl=pl&lr=&i...ta=group%3Dpl.*

 

itd.

jakbyś poszukał to byś znalazł:

 

tar -zxvf - dla .tar.gz

tar -jxvf - dla .tar.bz2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzieki, już rozpakowałem archiwum, ale mam problem co dalej z tym plikiem - kurcze ja tu nic nie czaje:( Mógł bys zerknąć...

przeginasz Gosciu, przeginasz......

pomysl czym jest to twoje archiwum. najprawdopodobniej kodem zrodlowym, ktory trzeba skompilowac. poszukaj w rozpakowanym katalogu pliku readme, install, tym podobnego, ktory zawiera opis instalacji..

najczesciej sprowadza sie to do

./configure

make

make install

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe no, spoko chłopaki:) Poprostu ja nie jestem informatykiem:-p Moze to za mocno pwoiedziane, ale chcial bym znac linuksa na tyle, zebym pewne rzeczy potrafł sam robic i naprawiac, a nie mam znytnio czasu. Przed wakacjami troche siedzialem na aurxie, i nie zdazylem tam duzo zrobic, a teraz znow mam troszke czasu... Pewne rzeczy nei wydaja mi sie zrozumiale i mnie to drazni, a jak ktos cos mi napisze to nie rozumie tego dokladnie, bo wyglada to dla mnei tak, jak by, widzial jakies skróty, do których nie znam klucza, których nie potrafir rozszyfrować i przetłożyć na efektywne działanie. Pytałem się o rozpakowanie archiwum team speaka 2 ze stronki www.teamspeak.com, rozpakowałem już to, ale nei wiem jak zainstalować.. Jest tam opis, z którego nic do mnei nei dociera... próþbuje wejsc w katalog iu stosować poleceń typu insatll. ipt., gdyz takei pliki sie w nim znajudują a tu nic:(....

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe no, spoko chłopaki:) Poprostu ja nie jestem informatykiem:-p Moze to za mocno pwoiedziane, ale chcial bym znac linuksa na tyle, zebym pewne rzeczy potrafł sam robic i naprawiac, a nie mam znytnio czasu.

[ciach]

Pewne rzeczy nei wydaja mi sie zrozumiale i mnie to drazni, a jak ktos cos mi napisze to nie rozumie tego dokladnie, bo wyglada to dla mnei tak, jak by, widzial jakies skróty, do których nie znam klucza, których nie potrafir rozszyfrować i przetłożyć na efektywne działanie.

[ciach]

ale nei wiem jak zainstalować.. Jest tam opis, z którego nic do mnei nei dociera... próþbuje wejsc w katalog iu stosować poleceń typu insatll. ipt., gdyz takei pliki sie w nim znajudują a tu nic:(....

bynajmniej nie chcialem Ci pojechac.. piszesz ze nie masz zbyt duzo czasu, ale oczekujesz ze inni beda mieli czas dla Ciebie by tlumaczyc Ci wszystko od poczatku. Linux nie jest tylko i wylacznie dla profesjonalistow, ale by umiec poruszac sie po nim wymaga poznania, a to zajmuje czas. Byc moze brakuje Ci wiedzy ogolnej/podstawowej, chcesz tworzyc symfonie nie znajac nut. Moze zmien dystrybucje na latwiejsza? nawet Fedora/Linux nie jest dla wszystkich..

z drugiej strony komunikat "a tu nic:(...." nic mi nie mowi.. moze jakis ograniczony jestem, ale nie wiem jaki komunikat sytemowy moze to oznaczac..

Zycze Wiecej czasu i wytrwalosci, oraz przeczytania jakiegos dobrego wstepnego tutoriala do (_linuxa_ → Linuksa) ORT :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...