Skocz do zawartości

Szkolenia Rhce/a


Dewo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

z racji iz to pierwszy moj post na tym forum, chcialbym goraco wszystkich przywitac.

Odgrzewajac temat ktory byl w pewnym stopniu poruszony w innym temacie, chciałem zorientowac sie czy na forum znajduja sie osoby ktore przeszly przez rhct/e/a/ss .

Za tydzien wybieram sie na szkolenie do altkomu na rhce i zapewne egzamin. Ogladajac program rhce , widze ze polega on raczej juz "tylko" na poszerzaniu wiedzy zdobytej podczas rhct.

Czy zalozywszy ze kazdy staral sie tak samo w zaglebianiu sie w tematy na rhct, zdanie rhce przyszlo mu tak samo latwo ? Nie mam tu na mysli ze rhct/e jest latwe. Mialem o tyle dobrze ze uczeszczalem na 3 miesieczna akademie Red Hat w Bialymstoku gdzie bylem przygotowywany do rhct, i zdanie egzaminu na 100% nie bylo specjalnie trudne.

Czy ktos juz przybieral sie do atakow na rhca/ss ?

i troche OT : jak z praca jesli chodzi konkretnie platforme Red Hat. Czy znacie jakies firmy w polsce, ktore poluja na ludzi z doswiadczeniem jesli chodzi o systemy RH ?

 

Pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Hej,

mam RHCE. I robiłem je od razu bez RHCT. Ale jest podstawowa różnica, na RHCT zdajesz tylko z zadań lokalnych userzy, quoty, partycje, printing, itp. zresztą sam wiesz. A na RHCE robisz wszystko to co na RHCT + usługi sieciowe samba, postfix, ftp, nfs, dns, iptables, apache, ssh, certyfikaty sieciowe.

 

RHCA - chyba jedna osoba w Polsce jest na tej ścieżce i certyfikat ma jakieś 20 osób na świecie. Można to tylko zdawać w USA i GB.

RHCSS - jeszcze mniej niż RHCA

 

Ogólnie koszty RHCA/SS są takie duże że nie ma sensu się za nie zabierać musisz zdać 5 pośrednich egzaminów z których każdy kosztuje razem ze szkoleniem kilkanaście tysięcy.

 

PS. Mam nadzieję że to co tu napisałem to nie jest zdrada tajemnicy egzaminu. Starałem się najogólniej jak mogłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...