Skocz do zawartości

Nowy Kernel


Fedorek

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowny Kolega Piotr82 napisal w swoim artykule Fedora Core 2 po instalacji..., ze aktualizacja kernela sprowadza sie do wydania polecenia: rpm -Uhv kernel nowy

 

U mnie po sciagnieciu nowego kernela ze strony http://fedoranews.org/updates/FEDORA-2004-267.shtml i wydaniu powyzszego polecenia tworza sie tylko jakies pliczki w katalogu /usr/src/redhat/. No i nie wiem co dalej.......... ?

 

Dlatego, albo cos zostalo niedopowiedziane, albo ja cos zle robie? Jesli mozecie zapodajcie jakies info, albo linka, gdzie bedzie to poprawnie wytlumaczone. Dzieki.

 

Pytanie pomocnicze: w FC2 ktora liczba oznacza wersje stabilna, a ktora niestabilna?

 

ps. Nie 'butujcie' poczatkujacego za (pewnie dla Was) proste pytanko ;-) W koncu kazdy kiedys jest poczatkujacy, prawda?! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co ściągać kernelki ręcznie, a nie za pomącą poczciwego (_yum'a_ → yuma) ORT  :?:  ;)

No wlasnie!! hahaha :-) Potem mnie oswiecilo, napisalem po prostu 'yum update' i oto dzisiaj mam sobie nowego kernelka.

 

Jesli macie chwilke to moze wytlumaczycie jedna nurtujaca mnie rzecz. Mam otwarty tylko jeden port 22 - SSH zeby sie wbijac konsola do kompa, a apt i yum sa tak jakby ponad firewall'em i sciagaja pakiety z Netu tak, ze az smiga. Troche tego nie moge zakumac.... :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poniewaz masz otwarte wszystkie porty wychodzace i gdy laczysz sie za pomoca (_yum'a_ → yuma) ORT to otwierasz u siebie port wychodzacy laczysz sie z serwerem i teraz dane przesylane do Ciebie przez serwer otrzymuja statys RELATED i sa traktowane jak czesc Twojego polaczenia :)

 

tak samo dziala to z www, kiedy uzywasz mozilli i wpisujesz www.fedora.pl to laczysz sie z dnsem ktory przesyla do Ciebie na oinnym porcie IP strony, potem laczysz sie z serwerem www.fedora.pl na porcie 80 a serwer wysyła do Ciebie strone na port np: 3575 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...