Skocz do zawartości

Kilka Luźnych Pytań


Adamus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałem pogrzebać troszkę po Waszym forum, ale sercz nie działa, a w związku z tym, że na dzieńdobry dostałem info, że jestem pełnoprawnym użytkownikiem forum, pozwole sobie zadać kilka pytań. To, że piszę teraz do Was spod Fedory spowodowane jest tym, że chciałem zainstalować koleżance (_linuxa_ → Linuksa) ORT, bo windows jej się co pewien czas wysypuje, jednak ten, na którym się troszkę znam (MDK 10) ma problem z uzyskaniem IP w jej sieci osiedlowej (przyznawaniestałego IP przez serwer na podstawie adresu MAC karty). Poszukałem w sieci alternatywy i FC2 wydałmi się być najlepszą, jednak kiedy sobie zainstalowałem, żeby zobaczyć z czym to się je, troszkę się zdziwiłem. Mocno kojarzy mi się ta dystrybucja z lycoris i nieco przesadzone wydaje mi się być upodobnianie obsługi do produktów MS

NIe bardzo wiem co jest odpowiednikiem mandrakowego URPMI, aby instalować programiki z sieci przez konsolę, odtwarzacz muzyki informuje mnie, że nie ma wtyczki do obsługo mp3, nie wiem, jak zrobić skrót na pulpicie do zamontowanych partycji i czy jest program p2p nicotine dla FC2. Bardzo proszę o kilka słów, albo parę linków

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe bardzo wiem co jest odpowiednikiem mandrakowego URPMI, aby instalować programiki z sieci przez konsolę

yum, up2date

odtwarzacz muzyki informuje mnie, że nie ma wtyczki do obsługo mp3

yum install xmms-mp3

nie  wiem, jak zrobić skrót na pulpicie do zamontowanych partycji

moze ln -s /mnt/partycja /home/user/Desktop ?

a moze trzymając CTRL+SHIFT (lub tylko ALT) przeciagnac ikone katalogu na pulpit?

(domyslam sie ze korzystasz z gnoma)

czy jest program p2p nicotine dla FC2

http://rpm.pbone.net/index.php3/stat/4/idp...noarch.rpm.html

byc moze jest gdzies nowsza wersja paczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fedora podobna do MS? W jakim względzie przepraszam? Jak dla mnie to MDK jest bardziej podobny bo większość rzeczy jak w windzie można ze środowiska graficznego zrobić :P

A fedorka bardzo fajna jest!

Ostatnio miałem znowu Slacka ale i tak po raz kolejny do fedorki wróciłem bo jest prosta łatwa i przyjemna no i ma fajne forum :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom, tak precyzyjnej odpowiedzi nawet sie nie spodziewałem, wielkie dzięki :)

co do podobieństwa z MS to mimo wszystko mam takie pierwsze wrażenie, może dlatego, że nigdy nie korzystałem z gnoma, a kde nie wydaje się być spolszczone.Nikotynka działa i wstępnie wszystko nadaje sie do użytku, jednak co do muzyki

Cannot find a package matching xmms-mp3

No actions to take

chciałbym zainstalować jakis taki odtwarzacz, który jednocześnie nadawałby się do muzyki, i filmów z napisami np mplayer i to by była ostatnia z lamerskich próśb (lamerskich, bo już jutro będę instalował FC2 na nieswoim kompie i nie mam zbyt wiele czasu na dochodzenie do tego samodzielnie, a jeszcze trudno poruszać mi sie w tematyce fedory) czy ktoś mógłby mnie poczęstowac szczegółowym opisem instalacji mplayera wraz ze wszystkimi pluginami? Z resztą rzeczy już sobie poradzę i ewentualnie dokompiluje zdalnie przez vnc. Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze primo musisz updatowac swoj yum.conf.. osobiscie jako baze wyjsciową polecam ten przykladowy z www.fedorafaq.org ;)http://www.fedorafaq.org/samples/yum.conf

wtedy yum install xmms-mp3, yum install mplayer-gui itd...

 

no chyba ze chcesz sobie sam skompilowac conieco? to sie rozpisze bardziej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do mp3 doinstalowałem tą paczke,

http://tettnang.freshrpms.net/rpm.html?id=712

i działa mi mp3 z xmms

a może nie do końca tą, moja nazywa się:

xmms-mpg123-1.2.7-21.i386.rpm

 

------------------------------------------------

co do mplayera to odsyłam do dokumentacji

http://www.mplayerhq.hu/homepage/design7/news.html

albo w katalogu mplayera:

./configure --help

(wykaz opcji wraz z krotkim opisem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma jakiegoś ujumizatora, zeby przekleic komendy z lokalizacjami??Nie wiem za bardzo co jest potrzebne w mdk był urpmizator :(

Zobacz to http://www.fedoratracker.org/

 

Ja osobiście wole wyszukać i ręcznie dodać adresiki - ale możesz skorzystać z powyższej stronki - wygeneruję Ci plik.

 

PS. W razie co - (_napewno_ → na pewno) ORT Ci ktoś może udostępnić swoje konfiguracje ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, no chłopie rozbawiłeś mnie do łez...

 

Najpierw piszesz, że Fedora przypomina Ci produkty MS a później ciężko Ci przeedytować plik w trybie tekstowym. No wybacz...

 

Jeśli chodzi o (_yum'a_ → yuma) ORT to wystarczy raz dodać nowe adresy repozytoriów i program śmiga bezproblemowo znajdując większość aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...