Skocz do zawartości

Instalacja Rhel 4.5 Jako Systemu Goscinnego W Rhel 5.0


majkey

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Prubuję zainstalowac w maszynie wirtualnej system RHEL 4.5 na serwerze z RedHat-em 5.0.

Moze ktos ma jakies wskazówki w jaki sposob zainstalowac RHEL 4.5 na serwerze z RHEL 5.0 to bylbym wdzieczny.

Instalacja RHEL 5.0 jako systemu goscinnego instaluje sie poprawnie, a 4.5 nie idzie. :lammer:

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RHEL 4.5 zawiera jądro umożliwiające parawirtualizację, która jest znacznie wydajniejsza od pełnej wirtualizacji, co jest główną zaletą i przewagą Xena nad innymi technikami wirtualizacji. Zdecydowanie lepiej korzystać z parawirtualizacji, więc jeśli opiszesz co dokładnie nie zadziałało, to z chęcią pomożemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parawirtualizowalne 4.5 probowalem instalowac w taki sposob:

- utworz maszyne wirtualna

- wybralem parawirtualization

- klikalem dalej, dalej, dalej az do momentu gdzie nalezało podac URL z ktorego ma byc pobierane pakiety RHEL 4.5

- wpisałem sciezke do mojego serwera www na ktorym umiescilem drzewo katalogow przegrane z plytek RHEL 4.5

- po nacisnieciu dalej wywalilo blad ze jest jakis problem z lokalizacja URL...

 

Jak przegladalem logi serwera www na ktorym umiescilem drzewo katalogow przegrane z plytek RHEL 4.5 to zauwazylem ze nie moze znalezc lokalizacji ../images/xen/vmlinuz

 

:lammer:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauwazylem ze nie moze znalezc lokalizacji ../images/xen/vmlinuz

To wyraźny symptom złej konfiguracji sieci albo serwera www.

Upewnij się, że firewall umożliwia dostęp do Twojego serwera www z zewnątrz (czyli nie z localhosta - w końcu system gość to wirtualnie obcy system), a także że konfiguracja sieci systemu hostującego jest poprawa (czyli system w wirtualnej maszynie otrzymuje prawidłowy adres IP i ma dostęp do Twojego systemu). Jeszcze jednym zabezpieczeniem powodujących taki efekt może być SELinux (np. jeśli umieściłem obraz systemu w innym katalogu niż /var/lib/xen/ albo jeśli udostępniasz przez serwer www podmontowane zdalnie obrazy lub dowiązania symboliczne). Jeśli nadal sobie nie poradzisz, z chęcią przeprowadzę Cię przez instalację i troubleshooting krok po kroku (:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wyraźny symptom złej konfiguracji sieci albo serwera www.

 

Wstyd sie przyznać ale to byl fakt :)

Zle podawane sciezki podczas instalacji... Ech, za duzo czasu przed kompem.

Fajnie, że juz hula.

 

BTW: maszyne wirtualna odpalam z basha poleceniem #xm create /etc/xen/rhel4-guest

 

a z poziomu graficznego narzedzia do zarzadzania maszynami nie chce mi sie odpalac...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW: maszyne wirtualna odpalam z basha poleceniem #xm create /etc/xen/rhel4-guest

Słusznie.

a z poziomu graficznego narzedzia do zarzadzania maszynami nie chce mi sie odpalac...

Aktualna wersja nie umożliwia podglądania nieaktywnych maszyn. W RH5 Update 1 powinno się to zmienić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualna wersja nie umożliwia podglądania nieaktywnych maszyn. W RH5 Update 1 powinno się to zmienić :)

 

no to troche czerstwo...

jak najszybciej czekam na pierwszy updejt. :D

 

BTW: moze wiesz z wlasnego doswaidczenia ile maszyn vitualnych mozna odpalic na raz bez ryzyka jakis zwisow, pracy nostable?..

moj serv. to 2 x Core Duo 2,66GHz + 4GB RAM operacyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW: moze wiesz z wlasnego doswaidczenia ile maszyn vitualnych mozna odpalic na raz bez ryzyka jakis zwisow, pracy nostable?..

moj serv. to 2 x Core Duo 2,66GHz + 4GB RAM operacyjnej.

To bardzo trafne pytanie, gdyż odpowiedź jest nieprosta: to zależy. Eksperymentowałem z maszyną posiadającą 2GB pamięci RAM i udało mi się na niej uruchomić tyle maszyn, na ile wystarczyło pamięci operacyjnej. Muszę podkreślić, że to były nicnierobiące maszyny.

 

Właściwe wyznaczenie granic stabilnej pracy leży w rękach użytkownika. Pomijając ograniczenia sprzętowe, zależy głównie od zadań i ich wagi powierzanym zwirtualizaowanym systemom, a także od ich obciążenia.

 

Uniwersalnego lekartwa nie ma - trzeba się pobawić (;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...