Skocz do zawartości

Context=root:system_r:unconfined_t:systemlow-systemhigh


zaklik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Po dodaniu użytkownika, a następnie po wpisaniu komendy id nazwa_użytkownika pojawia mi się taka informacja context=root:system_r:unconfined_t:SystemLow-SystemHigh. Nie wiem czym to jest spowodowane i co może oznaczać. Nie jestem jakimś orłem w (_linuxie_ → Linuksie) ORT ale parę systemów już konfigurowałem i nic takiego się nie pojawiało. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jakiej wersji RHEL używasz oraz czy system jest zaktualizowany?

 

Rozumiem, że ten komunikat zostaje wypisany na konsolę. Zaloguj się na roota i wpisz

sealert -b

dzięki czemu przejrzych historię problemów z SELinuskem. Odnajdź odpowiedni wpis i wklej nam tutaj raport, to z pewnością coś poradzimy (;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Red Hat Enterprise Linux 5 Basic. Nie jest jeszcze zaktualizowany ponieważ faktura z przelewem pójdzie dopiero dziś ;] ale z tego co sie orientuje to można go używać przez 30 dni. Komunikat oczywiście zostaje wypisany przez konsole. Po wpisaniu komendy sealert -b pojawia się okno setroubleshoot browser ale wygląda na to, że nie ma tam żadnych wpisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, raczej chodziło mi o to, czy posiadasz wersję Client czy Server.

 

Jeśli to jest Server, to ten komunikat jest jak najbardziej normalny. Po prostu zostaje wyświetlony konteks SELinuksa dla użytkownika. A jeśli to nie jest Server, to konteks podglądasz wydając polecenie id -Z.

 

Miłej pracy na RHEL!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...