Skocz do zawartości

Instalator Nie Wykrywa Dysku Sata


artkom

Rekomendowane odpowiedzi

Mój sprzęt to:

Procesor: Athlon 64 x2 5000+

Płyta główna: Abit AN52

Grafika: Gigabyte GF 8600GT

Pamięć: 2x1GB Geil Ultra

HDD: Seagate 250GB ST3250620NS SATA 2 http://www.seagate.com/ww/v/index.jsp?vgne...p;locale=pl-PL#

 

Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem porzucenia Windowsa na rzecz Fedory. Ściągnąłem obraz płyty Fedora8 x86_64, obraz na HDD zapisany poprawnie, suma kontrolna zgadza się, płyta przechodzi test z wynikiem pozytywnym. Podczas instalacji, na początku przy ładowaniu sterowników instalacja zatrzymuje się na dłużej przy wczytywaniu sterownika SCSI, następnie rusza dalej. Załadowuje się Anakonda, wybór języka normalnie i nasępny ekran (ten z wyborem dysków) "zonk" brak HDD.

Sprawdzałem instalkę Kubuntu tu jest jeszcze gorzej po zbutowaniu płyty instalacja zatrzymuje się, jest czarny ekran i dalej nic. Dodam, że Windows Vista dysk wykrywa poprawnie.

Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu!

 

Edit:

Sprawdziłem większość wersji Linuksa i jedynie instalator z kubuntu-7.10-alternate-amd64.iso widzi mój dysk i daje radę zrobić na nim partycje (tak jak pisałem wcześniej kubuntu-7.10-desktop-amd64.iso instalator wcale nie startuje...dziwne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz jakieś narzędzia Symanteca, które były z Nortonem w pakiecie zainstalowane?

Nie pamiętam jak się to nazywało być może Norton Ghost, któryś podobne problemy stwarzał.

Może to jakiś program tego dypu, ale to tylko moja sugestia:)

Żadnego Symanteka, a co nie daj Boże Nortona. Nie instaluję zbędnych narzędzi. Próbowałem też instalować FC8 na sformatowanym HDD (usunięte wszystkie partycje) i to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dołączam się do tematu, tyle że ja mam dysk PATA (ATA). Miałem Fedore 8 od dłuższego czasu, włącza się normalnie. Chciałem ją zreinstalować i wywala błąd, że chce formatować kompletnie cały dysk. Klikam "Nie", potem wyskakuje ten sam komunikat, więc znów "Nie". Po tym jest wybór instalacji na dysku (Czy ma wykorzystać wolne miejsce dysku, czy Stworzyć indywidualny układ), więc biorę Indywidualny układ, i wywala błąd że nie może znaleźć dysku i instalacja zostanie przerwana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...