Skocz do zawartości

Zmiana Mac Problem Z Dostawcą?


W8_4_me

Rekomendowane odpowiedzi

Witam....

 

Mam pewien problem ktory mnie męczy juz od kilku dni i nie umiem sobie z nim poradzic..

 

otóż sprawa wyglada tak ze mam internet od pewnego dostawcy(po kablu) taki powedzmy"osiedlowy".

 

 

I wyglada to tak ze chce postawic maly ruterek na fedorce 8 bo mam 2 komputery....tylko ze jest pewien problem po dostawca używa identyfikacji po adresie MAC.

 

Więc postanowilem to zrobić tak, że zmieniam adres MAC na ruterze...polecenia:

 

ifconfig eth0 down
ifconfig eth0 hw ether XX:XX:XX:XX:XX:XX
ifconfig eth0 up

 

adres zostaje zmieniony wiec teraz odanwaim adres IP:

/etc/init.d/network restart

 

Wszystko ładnie wstaje, internet na routerze jest strony sie ladauj awszystko ladnie pinguje....

 

przystepuje wiec do udostępnienia łącza:

 

echo 1 >/proc/sys/net/ipv4/ip_forward

iptables -t nat -A POSTROUTING -s 192.168.10.0/24 -d 0/0 -j MASQUERADE

 

i tutaj zaczyna sie zabawa poniewaz podlaczam komuter do rutera ustawiam IP maske brame i oczywiście DNS takiego samego jak na ruterze i klient nie pinguje zadnego adresu DNS.

 

Router działa ładnie tylko klient ma problem z tym DNS, adres IP (np google.com) pinguje ale adresu DNS już nie.

 

sprawa wyglada jeszcze na tyle dziwnie ze dostawca ma chyba swojego dns 192.0.2.2 i nawet jak go podmnienie na jakiegos dns z TPSA to nie rozwiązuje nazw(zarówo router jak i klient) ip pinguje wszystkie.

 

 

Próbowalem najpier ustawiac maskarade i o dziwo wtedy klient pinguje nazwy DNS(ale wiadomo nie mozna sie polaczyc bo dostawca dopuszcza pingi z kazdej sieciówki) natomiast jak zmienie adres MAC na routerze to wtedy juz nie pinguje...

 

 

Potrafi ktoś pomóc?? bedę wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...