Skocz do zawartości

GRUB Czy LILO


Jackass

jakiego bootloadera urzywasz?  

27 użytkowników zagłosowało

  1. 1. jakiego bootloadera urzywasz?

    • GRUB
      26
    • LILO
      1


Rekomendowane odpowiedzi

O ile sie nie myle to Grub jest z projektu Debian GNU Hurd, ( cos takiego mi sie wydaje nie wiem czemu... gdzie mi sie to obilo o uszy) zatem bardziej przyszlosciowy, a lilo to stary drewniak...

grub rulez...

 

Chicaz grub nie chce mi czytac /boot od gentoo obsadzonej na ext2.. mowi ze nie wie co to za format.. ? ;/ wykrywa ta partycje mowi ze to ext2 po czym mowi ze not supported ....

a lilio dalo sobie rade z tym... w weekedn, jednak przejde na lilo zeby miec obydwie distro...

 

PS. Moze nie caly grub, ale bodajze ten ustawienia np. (hd0,4), czyli hdx5... to jest z hurda... tak mi sie wydaje... jak cos wiecej wie... to niech powie...

 

PPS. byc moze ze to moje urojenia... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom grub troszkę profesjonalniej wygląda i przy okazji spytam, czy w FC jest jakiś graficzny interfejs konfiguracji boot loadera?? NIe wpadł mi jakoś w oko, a chciałbym dodać MDK coby nie startować go z dyskietki

A nie możesz dodać trzech linijek w /boot/grub/grub.conf ręcznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez jest ladniejszy bo ona ma tlo ustawione... czy jakos tak...

 

splashimage=(hd0,8)/boot/grub/splash.xpm.gz

 

bez tego chyba nie wygladal tak ladnie.,... ( chicaz nie jestem pewien ) ...

ja keidys w Mandrake mialem lilo i wygladalo podobnie.. bardzo ladnie.. i roniez niebieskie ;)

 

@Adamus

Podczas instalacji fedory, tam gdzie konfiguruje sie bootloadera.. tam mozna dodawac juz systemy zainstalowane... jest to bardzo wygodne narzedzie.. tylko nie wiem czy da sie z niego skorzystac po instalacji .... w kazdym razie jest jeszcze inna mozliwosc.. a mianowicie reczna przerobka pliku /boot/grub/grub.conf (tak jak to wuja zaproponowal... )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Podczas instalacji fedory, tam gdzie konfiguruje sie bootloadera.. tam mozna dodawac juz systemy zainstalowane...

Zdaje się, że większość instalujących Fedorę tak się spieszy z instalacją, że przeoczają tą możliwość - no jeszcze Windowsa dodadzą, ale o innym istniejącym linuksie to już zapominają :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...