Skocz do zawartości

Red Hat Enterprise Linux Es 4 Basic I Mysql 5.xx


Adinfo

Rekomendowane odpowiedzi

Czy istnieje wersja MySQL 5.xx dla Red Hat'a Enterprise Linux ES 4 Basic (32-bitowa). Znalazłem tylko informacje o wersji 4.xx. Z powodu instalacji nowej aplikacji sieciowej muszę uruchomić bazy MySQL w wersji 5.xx. Na ten moment mam na serwerze znajdują się jeszcze bazy danych Firebird, które są niezbędne do działania systemu finansowo-księgowego. Reinstalacja do nowszej wersji Red Hat'a (wersja 5) nie wchodzi na ten moment w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile się orientuję, to tak "wprost" nie istnieje taka wersja. Jeśli jednak masz dostęp do kanału RH Application Stack AS x86, to znajdziesz tam wersję piątą MySQL-a. Nawet jeśli nie masz tej subskrypcji, to możesz skorzystać z repo CentOS-a - oczywiście kosztem utraty wsparcia. Pamiętaj też, że jeśli już masz założone jakieś bazy MySQL, to upgrade z 4 na 5 może spowodować kłopoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pracy sprawdzę czy mam dostęp do kanału RH Application Stack AS x86. Na ten moment nie mam ani jednej bazy MySQL w wersji 4.x. Dopiero mam zamiar postawić bazy, więc nie ma problemu. Jeżeli będę miał dostęp do RH Application Stack AS x86 - czy te paczki będą pasowały ? Czy samo pobranie i wgranie paczek z repo CentOS-a spowoduje automatycznie utratę wsparcia technicznego a tym samym aktualizacji (dopiero co wykupiłem roczne wsparcie) ?

 

Sprawdziłem i znalazłem w RH Application Stack AS x86 paczkę mysql-server-5.0.22-2.1.i386.rpm. Rozumiem, że muszę pobrać też inne paczki, podczas instalacji pojawiają się następujące błędy:

error: Failed dependencies:

libc.so.6(GLIBC_2.4) is needed by mysql-server-5.0.22-2.1.i386

libcrypto.so.6 is needed by mysql-server-5.0.22-2.1.i386

libmysqlclient.so.15 is needed by mysql-server-5.0.22-2.1.i386

libmysqlclient.so.15(libmysqlclient_15) is needed by mysql-server-5.0.22-2.1.i386

libmysqlclient_r.so.15 is needed by mysql-server-5.0.22-2.1.i386

libmysqlclient_r.so.15(libmysqlclient_15) is needed by mysql-server-5.0.22-2.1.i386

libssl.so.6 is needed by mysql-server-5.0.22-2.1.i386

mysql = 5.0.22-2.1 is needed by mysql-server-5.0.22-2.1.i386

rtld(GNU_HASH) is needed by mysql-server-5.0.22-2.1.i386

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wsparcie, to straciłbyś je wyłącznie po wgraniu paczek spoza Red Hata i tylko w odniesieniu do samego MySQL-a. Ponieważ masz dostęp do odpowiednich paczek, to wszystko jest OK.

 

Rzucając okiem na zależności, które wypisałeś, zaczynam mieć obiekcje, czy te paczki jednak są właściwie dla AS 4... Czy na pewno pobrałeś właściwą paczkę? Te dla AS-a miały zwykle w nazwie paczki "EL". Wklej wyjście polecenia

rpm -qi mysql-server-5.0.22-2.1.i386.rpm

 

Jeśli jednak masz właściwią paczkę, to spróbuj odszukać zależności korzystając z linka poniżej.

http://kbase.redhat.com/faq/FAQ_80_4526.shtm

Sukcesu jednak nie wróżę, gdyż niezgodność glibc i GNU_HASH-a sugeruje, że to jest paczka dla RHEL 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...