Skocz do zawartości

Dodaj/usuń Oprogramowanie


TommAsh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Właśnie przesiadłem się z Ubuntu na Fedorę i zastanawia mnie jedna rzecz. W Ubu po wybraniu Aplikacje > Dodaj/usu oprogramowanie dostawałem wygodne okienko gdzie wypisane były wszystkie dostępne programy wraz z ich krótkim opisem, symbolem środowiska graficznego itp. W Fedorze otwiera mi się coś na kształt ubuntowskiego synaptica. Tak ma być, czy jak zwykle coś namieszałem?

 

Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jest. jest to program pirut ktory z racji swojej marnej stabilnosci, w F9 bedzie zastapiony przez PackageKit. jesli chcesz uzywac koniecznie graficznego menedzera pakietow, zainstaluj Yumex.

 

najbezpieczniej jednak (moim zdaniem) korzystac z konsoli i standardowego yuma. ja uzywam yumeksa do wyszukiwania pakietow, a instaluje z konsoli.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

A ja Piruta lubiłem, bo miał podział na grupy i można było zaznaczyć wszystkie pakiety z danej grupy na raz, albo powybierać sobie co się chce i potem kliknąć normalnie na zastosuj i było git. A ten PackageKit to jest jakieś badziewie, nie mogę zaznaczyć nawet wielu pakietów do instalacji na raz, tylko muszę klikać pojedynczo. Yumex jest jeszcze ok, ale zdecydowanie wolałem Piruta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...