Skocz do zawartości

Problem Smb


zaklik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Pojawił mi się problem z podłączeniem klienta systemu WinXP Pro do smb. Serwer stoi na Red Hat Enterprise. Pracuje w sieci z około 20 komputerami. Na większości klientów jest WinXp Home i logowanie do smb odbywa się poprzez nlogon. Wszystko bardzo ładnie pracuje. Ale ostatnio próbowałem podłączyć laptopa z WinXP Pro i podczas zmiany w systemie z grupy roboczej na domene, podaniu nazwy użytkownika (root) i hasła wyskakuje informacja, iż nie znaleziono nazwy użytkownika. Zrobiłem mały test i zmieniłem hasło na root-a i przy dodawaniu klienta do domeny i wpisywaniu starego hasła system wyrzuca komunikat, iż nieprawidłowa nazwa lub hasło, więc wygląda na to, że widzi użytkownika root. Dodam, że mam drugi serwer domenowy ale w innej sieci LAN i tam nie ma żadnych problemów z podłączeniem w/w klienta do domeny. Będę wdzięczny za jakąś podpowiedź.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byc może samba nie dodaje automatycznie nazwy netbios twojego kompa do bazy maszyn. Wówczas wtedy też wywala komunikat ze nie znaleziono uzytkownika. dodaj konto maszyny do odpowiedniej grupy

 

albo dodaj to do pliku conf samby

 

add machine script = /usr/sbin/useradd -d /dev/null -g stacje -c 'Konto Maszyny %I' -s /bin/false %u

 

 

gdzie stacje to nazwa grupy do której dodawane sa stacje robocze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd, mój baaaaardzo wielki błąd!! Server nie dodawał kont maszyn z prostej przyczyny. Grupa, do której miał je dodawać po prostu nie istniała. Jedynym wytłumaczeniem, że dopiero teraz to wyszło jest używanie na pozostałych komputerach systemów WinXP Home i 98. Temat uważam za zamknięty.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...