Skocz do zawartości

3 Problemy 3 Pytania Fc 2


michasio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pakie 3 problemy z FC2 których np. nie miałem z Auroxem

1. Na fedora.pl znalazłem opis jak instalować modem speedtouch 330 i zrobiłem kokolei jak było napisane i nic nie działa,

 

2. problem z midnight commander a dokładniej z jego wyświetlaniem... zamiast ramek to są litery, podczas edycji np, f4 to dodaje jaieś znaczki, (_wogóle_ → w ogóle) ORT nie idzie się polapać, prkatycznie bałagan, co tu zrobić, instalowałem inne pakiety mc z innych dyst... tez nie działa

 

 

3. zauważyme żę fedora 2 ma czasami jaieś problemy z iptables, czasem jak 4 kompy sa w sieci to tak się muli że koniec

 

 

Pomocy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak:

po pierwsze ZAPAMIETAJ: jeden post -jeden temat! wszyscy maja jakies problemy z fedora

1. Na fedora.pl znalazłem opis jak instalować modem speedtouch 330 i zrobiłem kokolei jak było napisane i nic nie działa,

przy takim opisie problemu z polaczeniem watpie zeby komukolwiek chcialo sie zgadywac w czym jest problem.

2. problem z midnight commander a dokładniej z jego wyświetlaniem... zamiast ramek to są litery, podczas edycji np, f4 to dodaje jaieś znaczki, (_wogóle_ → w ogóle) ORT nie idzie się polapać, prkatycznie bałagan, co tu zrobić, instalowałem inne pakiety mc z innych dyst... tez nie działa

tu tez brakuje opisu gdzie Ci taki problem wystepuje: czy na konsoli systemowej, czy na jakims terminalu pod Xami. ja mam taki efekt mimo dobrego mc pod ATerm'em

3. zauważyme żę fedora 2 ma czasami jaieś problemy z iptables, czasem jak 4 kompy sa w sieci to tak się muli że koniec

IMHO wynika to ze zlej konfiguracji netu/firewalla. nie slyszalem zeby to byl typowy problem iptables
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
2. problem z midnight commander a dokładniej z jego wyświetlaniem... zamiast ramek to są litery, podczas edycji np, f4 to dodaje jaieś znaczki, (_wogóle_ → w ogóle) ORT nie idzie się polapać, prkatycznie bałagan, co tu zrobić, instalowałem inne pakiety mc z innych dyst... tez nie działa

Zainstaluj mc z Rawhide'a → http://sunsite.mff.cuni.cz/pub/fedora/deve...86/Fedora/RPMS/ (w ustawieniach wyświetlania znaków wybież pełne 8-bitowe wejście i wyjście).

 

W tamtej paczce jeszcze nie działa poprawnie polska pomoc - jeśli lubisz dłubać to ściąganij sobie patcha stąd → https://bugzilla.redhat.com/bugzilla/show_b...g.cgi?id=136826, popraw speca z paczki src.rpm (trzeba dodać linijki konwertujące pliki z ISO-8859-2 do UTF-8) i skompilować.

 

Tak samo xterm z Rawhide'a ma lepsze wsparcie dla UTF-8. Nie trzeba już zmieniać locale na pl_PL :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...