Jump to content

Usb Dla Windy


krupek
 Share

Recommended Posts

Witam

 

Zainstalowalem winde 2000 na xen-ie 'CentOS5.2' i chcialem przemapowac port usb tak zeby winda widziala pamiec flash lub jakies inne urzadzenie usb np.drukarke. W pliku /etc/xen/winda dopisalem

 

usb=1

i to nie dziala. Probowalem rowniez

usbport=/dev/sdb1

i nie dziala:

Probowalem tak ze:

disk = [ "file:/var/lib/xen/images/winda.img,hda,w", "phy:/dev/hdc,hdc:cdrom,r",”phy:/dev/sdb1,usb,w”]

i tez nie dziala.

Moglby mnie ktos za raczke poprowadzic jak to ma byc

Na Dom-0 pamiec na usb jest widziala jako urzadzenie /dev/sdb

 

A oto calosc:

name = "winda"
uuid = "e72a19dc-df83-6df4-5b35-a4afd07f986d"
maxmem = 512
memory = 512
vcpus = 1
builder = "hvm"
kernel = "/usr/lib/xen/boot/hvmloader"
boot = "c"
pae = 1
acpi = 1
apic = 1
localtime = 0
on_poweroff = "destroy"
on_reboot = "restart"
on_crash = "restart"
device_model = "/usr/lib/xen/bin/qemu-dm"
sdl = 0
usb = 1
vnc = 1
vncunused = 1
keymap = "en-us"
disk = [ "file:/var/lib/xen/images/winda.img,hda,w", "phy:/dev/hdc,hdc:cdrom,r",]
#usbport=/dev/sdb1
#usbdevice=pamiec
#disk = [ "file:/var/lib/xen/images/winda.img,hda,w", ",hdc:cdrom,r" ]
vif = [ "mac=00:16:3e:60:7a:92,bridge=xenbr0" ]
serial = "pty"

Z gory dzieki

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

disk = [ "file:/var/lib/xen/images/winda.img,hda,w", "phy:/dev/hdc,hdc:cdrom,r",”phy:/dev/sdb1,usb,w”]

To musi działać. Próbowałem wielokrotnie. Możesz sprawdzić również bez jedynki na końcu, żeby mieć dostęp do całego urządzenia. Na pewno po zmianie konfiguracji zrestartowałeś maszynę?

 

A to oficjalna rada Red Hata w tej sprawie (czyli jak zamontować USB bez restartu maszyny - "na żywo"):

http://kbase.redhat.com/faq/FAQ_108_10994.shtm

Link to comment
Share on other sites

Niestety

 

1. sprawdzilem jeszcze raz

disk = [ "file:/var/lib/xen/images/winda.img,hda,w", ",hdc:cdrom,r","phy:/dev/sdb1,usb,w" ]

wywala mi:

[root@v1 xen]# xm create winda
Using config file "./winda".
Error: Unable to find number for device (usb)

zaznaczam ze

"phy:/dev/sdb1,usb,w" jest moim wymyslem

2. wzorujac sie na poradach red hat zamiast usb wpisalem xvdb1 "przy okazji mojej dociekliwosci co to jest xvdb1"

disk = [ "file:/var/lib/xen/images/winda.img,hda,w", ",hdc:cdrom,r","phy:/dev/sdb1,xvdb1,w" ]

i pokazalo ze:

xm create winda
Using config file "./winda".
Error: Device 51729 (vbd) could not be connected.
Device /dev/sdb1 is mounted in the privileged domain,
and so cannot be mounted by a guest.

3. Nie udalo sie rowniez plecenie ktorw u mnie zakladam powinno wygladac

xm block-attach winda /dev/sdb1 xvdb1 w

jedyna pociecha polega na tym ze nie ma zadnego komunikatu bledu

zakladam ze problem tkwi w xvdb1

winda na xen to pelna wirtualizacja podstawiajac za xvdb1 hdb1 (nie doczytalem (_odrazu_ → od razu) ORT) tez nie dziala

xm block-attach winda /dev/sdb1 hdb1 w

w pliku tez jest blad

[root@v1 xen]# xm create winda
Using config file "./winda".
Error: Device 833 (vbd) could not be connected.
Device /dev/sdb1 is mounted in the privileged domain,
and so cannot be mounted by a guest.

Link to comment
Share on other sites

Device /dev/sdb1 is mounted in the privileged domain,

W takim razie po prost odmontuj na domenie 0 ten dysk. Praca dwoma systemami operacyjnymi na jednym urządzeniu jest bardzo nieprzyjemna (:

Link to comment
Share on other sites

No należy mi sie opi#$%ol za nie czytanie dokłane komunikatów. Odmontowałem to urządzenie z Dom-0 ale i tak winda nie wykryła zadnego dysku, ani z pliku ani na gorąco:

plik:

"phy:/dev/sdb1,hdb1,w"

terminal:

xm block-attach winda /dev/sdb1 hdb1 w

Obydwa sposoby nie wywalają żadnych blędów

Pofatygowałem się nawet z zainstalowaniem xp i nic

 

Poza tym to i tak jeszcze nie bedzie to co ma być, bo nie bedzie widziane jako usb tylko jako fizyczny dysk i problem drukarki czy klucza HASP pozostanie.

 

P.S.

Dzieki _Pat za zainteresowanie.

Link to comment
Share on other sites

Ech... Z miłą chęcią pobawiłbym się z tym problemem, ale na razie nie mam jak odtworzyć odpowiedniego środowiska, a brakuje również czasu... Jeśli poczekasz ze dwa tygodnie to kto wie, może się za to zabiorę. A na razie pozostaje mi tylko życzyć powodzenia (:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...