Skocz do zawartości

Firestarter


The Structorr

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie zainstalowałem sobie Firestartera (taki graficzny builder regół dla iptables). W opcjach zaznaczyłem, żeby startował podczas nawiązywania połączenia ale po restarcie uruchamia się zanim wystartuje eagle-usb więc nie widzi interfejsu ppp0, kończy działanie i w ten sposób na 2 kompie nie mam netu. Musze się zalogować i dopiero uruchomić Firestartera, żeby zastosował (_regóły_ → reguły) ORT.

Moje pytanie: Gdzie się konfiguruje kolejność startu aplikacji podczas rozruchu?

Szukałem w /etc/rc.sysinit ale na widze tam nic dotyczącego firewalla.

 

PS. Nie jest to dla mnie duży problem. Zawsze mogę zrezygnować z Firestartera i powrócić do swojego skryptu, który działa dobrze, ale jestem ciekawy jak zrobić żeby dział Firestarter. Przyda się na przyszłość :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie: Gdzie się konfiguruje kolejność startu aplikacji podczas rozruchu?

cd /etc/rc.d/rc3.d/

(rc3.d - to runlevel 3, dla runlevela5 rc5.d)

 

i tam sa pliki startujace odpowednie demony, kady plik nazywa sie Sxx lub Kxx,

S- onzacza start a K - koniec

a liczby xx - oznaczaja kolejnosc uruchamianych demonow

 

PS. nie wiem jak startowany jest eagle-usb, moze jest dopisany na koniec pliku rc.local?

PPS. mozesz wywolanie firestartera dopisac na koniec rc.local - wtedy wystartuje on jako ostatni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Faktycznie eagle-usb miał S99 a firestarter S11. Po zmianie firestartera na S99 też nie działało, w logu mam coś takiego:

Oct 17 14:36:31 structorr eagle-usb: Nawiązywanie połączenia :
Oct 17 14:36:31 structorr eagle-usb: 
Oct 17 14:36:32 structorr rc: Starting eagle-usb:  succeeded
Oct 17 14:36:32 structorr firestarter: Flushing all current rules and user defined chains: succeeded
Oct 17 14:36:32 structorr firestarter: Clearing all current rules and user defined chains: succeeded
Oct 17 14:36:32 structorr firestarter: Zeroing all current rules: succeeded
Oct 17 14:36:32 structorr firestarter: Applying Firestarter configuration failed

 

Skrypt dla iptables siedzi sobie w /ets/firestarter/firewall.sh, próbowałem dodać go rc.local ale taż nie chciał działać (dziwne - po zalogowaniu i odpaleniu tego skryptu ręcznie działa ok <_< ).

 

No trudno. Wracam do swojego poprzednego skryptu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie dopisywalem nic do rc.local najlatwiej wejdz w

ustawienia systemowe -->

ustawienia servera ------>

uslugi --------------------->

no i z graficznej nakladki edytujesz runlevel 5 | wlaczasz firestartera | uruchamiasz | zapisujesz | zamykasz | i przy uruchomieniu sam bedzie startowal

Tak pozatym u mnie eagle-usb staruje 1

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie dopisywalem nic do rc.local najlatwiej wejdz w

ustawienia systemowe -->

ustawienia servera ------>

uslugi --------------------->

no i z graficznej nakladki edytujesz runlevel 5 | wlaczasz firestartera | uruchamiasz | zapisujesz | zamykasz | i przy uruchomieniu sam bedzie startowal

no i tak tez The structorr ma zrobione, ale w ten sposob nie da sie wyedytowac kolejnosci startu poszczegolnych skryptow,

 

pozatym niektore programy nie maja napisanych takich skryptow i albo mozna napisac taki skrypt samemu i dodac do rcY.d (Y- numer runlevela), albo co prostsze dodac do rc.local (ktory jest uruchamiany jako ostaatni i wpisanie tam odpowiednich linujek daje gwarancje uruchomienie tych programow w ostantiej kolejnosci) (dlatego wspomnialem o pliku rc.local, jezeli ktos nie chce sie bawic w zmiane kolejnosci uruchamiania aplikacji)

---

dlaczego firestarter zglasza blad to nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...