Skocz do zawartości

Problem Z Systemem Po Aktualizacji


Linkas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dokonałem pierwszej aktualizacji systemy F9 wpisem w konsoli

yum update

po dokonaniu długiej aktualizacji uruchomiłem system ponownie (tak żeby sprawdzić czy wszystko ok).

 

Pierwszy problem:

-W GRUB-ie teraz mam do wyboru Windows XP(tak powinno być), oraz zamiast jednej to 2 wersje fedory-jak to naprawić żeby była jedna?

 

Drugi problem:

-gdy mam wybrać użytkownika pojawia się komunikat, że

nie zainstalowano poprawnie coś w gnomie od oszczedzania czy zarządzania energii
.

Wchodząc do gnome paski są zupełnie poprzestawiane i ikony wydają się większe, nie ma wcale menu wyboru aplikacji, zegara itp. W kde jest wszystko ok.

Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące kde.

Jak można zresetować ustawienie tych widżetów na pasku. Troche się pobawiłem i teraz nie widzę na nim paska z aktualnie włączonymi oknami.(chodzi mi o taki co w gnome jest standardowo na dole, co widać otwarte programy dokumenty) i mam problem z kolejnością ustawienia widżetów na pasku- nie moę ich ładnie poprzestawiać.

 

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z jądrami (kernelami) wszystko jest w porządku, Fedora przechowuje zawsze dwa jądra, dzięki temu gdy po jakiejś aktualizacji nie mógłbyś włączyć systemu zawsze możesz spróbować uruchomić Fedorę na starszym jądrze,

 

co do problemów z gnome, proponuję usunąć konfigurację pulpitu i rozpocząc zabawę od nowa,

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak usunąć konfigurację pulpitu?

 

Oto co dokładnie wyświetla się w komunikacie dotyczącego drugiego problemu z gnome:

Problem z instalacją

 

Domyślne wartości konfiguracji menedżera zasilania GNOME nie zostały poprawnie zainstalowane.

 

W środowisku gnome nic nie można zrobić widać tylko ikony:komputer, kosz i nośnik-nic więcej. Okna są jakieś inne(wygląd).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do KDE

PPM na panel -> "Dodaj aplet do panelu" i wybierasz co chcesz bądź "Usuń z panelu" -> i usuwasz czego nie chcesz ;]

co do przesuwania

PPM na panel -> "Konfiguracja panelu" -> Wygląd -> Zaawansowane opcje -> Uchwyty apletów no i chyba sobie dalej poradzisz, jeszcze jakby co to

PPM na panel -> odblokuj panele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ała, to nie windows że trzeba cały system przeinstalowywać ;p zrobiłeś to z powodu gnome ??

mogłeś usunąć paczki gnome i usunąć .gmone w katalogu ~/

(osobiście gnome nie używam na co dzień, ale to chyba dobra opcja ?? jak nie to mnie poprawcie)

dokładnie dokładnie dokładnie ;)

 

bez sensu jest przeinstalowywać linuksa, skoro można go naprawić, często w kilka minut,

 

co do usunięcia ustawień gnome, to rzeczywiście usunięcie ukrytych katalogów .gnome oraz .gnome2 w katalogu domowym użytkownika powinno wystarczyć, gnome powinno wtedy podczas pierwszego startu skonfigurować środowisko graficzne domyślnie,

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...