Skocz do zawartości

ntfs wkompilowane w jądro


polo57

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich Grupowiczów.

 

Mam tylko jeden mały problem związany z ntfs,które zostało wkompilowane w jądro 2.6.2.

 

Partycje windowsowe oczywiście są widoczne,ale nadal brak jest możliwości zapisu na tych partycjach.

 

Czy coś jeszcze trzeba wykonać aby mieć możliwość zapisu ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety na razie nie.Nie wiem,do którego katalogu mam wrzucić windosowe stery typu ntfs.sys itd.

 

Jak tylko dam sobie radę z KDE 3.2.To zaraz wezmę się się za ntfs.

Nie mogąc się doczekać kompilacji ze żródeł,zainstalowałem sobie kde z rpm-ów,ale to nie to.Nie mam satysfakcji.

 

Podczas kompilacji żródeł pokazuje mi błąd kompilacji i brak pliku z QT,choć QT skompilował się prawidłowo.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogąc się doczekać kompilacji ze żródeł,zainstalowałem sobie kde z rpm-ów,ale to nie to.Nie mam satysfakcji.

Nice. Ja też lubie mieć satysfakcje z czegoś, co sam zrobiłem. Ale jak mam wybór, czy robić coś kilka godzin(kompilacja), czy to sobie maksymalnie ułatwić, to domyśl się, co zawsze wybieram :lol:

Również życze powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wszystkim za słowa otuchy,ale nie udało się do końca.

Nie będę opisywał tego,bo napisałem o wszystkim w nowym poście.

Krótko-kde 3.2 wykasował mi hasła roota i użytkownika.Dopiero po nadpisaniu całego systemu,mogłem się zalogować ale tylko w Gnome.

Miałem już to 2 razy.

Miałem nawet moment zawachania i rzucenia Fedory.

Po chwili namyślenia i minięciu pierwszej fali złości i żalu - próbuję dalej i nie opuszczę Fedory aż po grób.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm źródła <---> kompilacja .... właśnie przed chwilą się na ten temat wypowiedzialem ... --> http://fedora.pl/pl/forum/viewtopic.php?t=128&start=15

 

dla mnie to w sumie bez sensu kompilacja KDE ze źródeł ... i to nawet nie chodzi o moje lenistwo :) tak poprostu ...

 

============================

ale oczywiście "róbta co chceta" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
niestety na razie nie.Nie wiem,do którego katalogu mam wrzucić windosowe stery typu ntfs.sys itd.

 

Wszystkie pliki czyli cdfs.sys, fastfat.sys, ntfs.sys, ntoskrnl.exe trzeba skopiowac do /var/lib/captive/ Nastepnie uruchomic polecenie podane na stronie podanej przez yr. Pojawi sie okno w ktorym ladnie wyszuka dyski i zmieni fstab. Po wylogowaniu wyskoczy blad ze nie moze odpalic xwindow ale po restarcie wszystko wroci do normy a my mamy dostep do NTFS

 

Enjoy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...