Skocz do zawartości

Jak Uruchomić Fedorę9 Z Poziomu Openfirmware (komp. Pegasos2 Ppc G4)


Arbuz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ponieważ jestem uparty i nadal chcę uruchomić F9 zainstalowałem od nowa F8 i na czysty system wg. Waszych rad przerzeszedłem z Fedory 8 na 9. Zanim wyresetowałem komp pośmigąłem torchę w F9 ale wiadomo bez resetu to nie zabawa bo wszystko nie idzie. Więc reset i problem.

Potrzebuję pomocy w uruchomienu z poziomu OpenFirmawaru (_linuxa_ ? Linuksa) ORT a konkretnie Fedorę9.

Ale zacznę od początku.

Fedorę mam zainstalowaną na drugim dysku i są dwie partycje. Z poziomu Morphosa wygląda to tak:

http://img526.imageshack.us/img526/880/f9poziommoscy8.jpg

druga partycja mosowa(MorphOS) nie jest widziana przez MOSa ponieważ jest to LVM. Bez LVM nie udało mi się nigdy zainstalować poprawnie Fedory.

 

Więc reset, stop w OF-ie i wpisuję

/pci/ide/disk@0,1:0 /yaboot/yaboot conf=/pci/ide/disk@0,1:0,/yaboot/yaboot.conf

jak to było do uruchomienia Fedory 8 i wyskakuje ekran że yaboot się uruchomił i kolejna linijka

boot:

kiedyś wystarczyło wrzucić enter lub wpisać linux i startował a teraz wywala:

 

Please wait, loadin kernel...

0:0,/vmlinux: unable to open file, invalid device

boot:

 

no więc po boot: wpisuję help i wywala tak:

http://img125.imageshack.us/img125/4641/dsc01501cp0.jpg

(nie znam na tyle angielskiego żeby to sobie przetłumaczyć niestety). Poza tym w PegasosBook jest napisane:

If your root is on a LVM partition, then /boot should be on a separate disk to be able to boot (nie rozumiem do końca ale chodzi chyba o to żeby nie dodawać /boot

 

System jest zainstalowany na drugim dysku (slave) pierwszego IDE. Dysk sformatowany automatycznie przez F8 czyli partycja boot i reszta dysku system.

Ktoś mi powiedział że pewnie mam pozmieniane dyski w yaboocie (nie znam się ale screen jest powyżej)

 

Pytanie

Czy mógłby mi ktoś na podstawie tego co podałem napisać w jaki sposób mógłbym uruchomić Fedorę?

A może ktoś wie dlaczego dystrybucje F9PPC i F10AlphaPPC nie botują się poprawnie z DVD

 

Zdaję sobie sprawę że może to być dla Was problem przecież to jest inny komp ale może ktoś coś z tego wywnioskuje i będzie miał jakąś radę dla mnie.

 

ps. przepraszam jeśli post jest nie poukładany ale piszę go z przedpotopowej przeglądarki:-)

Pozdrawiam

 

 

Dopisano:

Poradziłem już sobie z problemem instalując Grub-a no i odpowiednio go modyfikując.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tym screenie z helpem pisze zebys tabem wylistowal liste jajek zadeklarowanych w konfigu yaboota, * oznacza domyslne jajko

 

jak nie ma na liscie to device:partno/path.

 

Co do twojego kawalka po angielsku to pisze, ze jezeli masz LVM to /boot musisz miec na oddzielnej partycji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...