Skocz do zawartości

Problemy Ogólne Z Ustawieniem Sieci


Arbuz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Po uporaniu się z instalacją Fedory 9 zapragnąłem mieć dostęp do drugiego kompa w domu a konkretnie laptopa. Podłączenie sieciowe u mnie wygląda tak: Ruter a z niego bezprzewodowo idzie net do dwóch kompów przez wifi z tym że jeden to laptok z Windą XP a drugi to stacjonarny i odbiór sygnału ma przez sieciówkę do której podłączony AcessPoint. To co umiałem zrobić to w XP udostępniłem dyski windy i widać je na fedorze 9 pod Gnome elegancko ale pod KDE już nie(dyski widzi ale wywala błąd że jakiś plik nie istnieje na dysku i smb://zakończył działanie). Może działanie pod KDE nie byłoby najważniejsze ale chciałem mieć podgląd graficzny tego XPka i co się w danej chwili na nim dzieje (kontrola dziecka) a nie mam beżowego pojęcia co i jak ani na windzie ani pod fedorą skonfigurować. Wiem że do tego jest VNC, czy też go muszę instalować na xp-ku? Jak uruchomię na Fedorze KRDC i wduszę podłączenie do zdalnego pulpitu Windows(RDP) to nie wiem skąd mam wziąć dane portu RDP jaki mam wpisać. Po prostu zielony jestem. A może jest gdzieś jakaś instrukcja na sieci po polsku jak to zrobić. Pomóżcie

Pozdrawiam

 

Dopisano:

Teraz pogrzebałem coś i w windzie xp i w fedorze 9 i niby dyski udostępnione są ale wejść do nich nie mogę :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...