Skocz do zawartości

Upgrade F7 Do F9


Wywern

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Fedorę 7 i całkiem mi dobrze, ale już od dawna nie wychodzą poprawki bezpieczeństwa do niej. Przyszedł więc czas, że zacząłem myśleć o upgrade do Fedory 9.

 

Mam dwa pytania:

- czy upgrade z F7 do F9 przejdzie bez niespodzianek? Nie mam kompilowanego oprogramowania, tylko livna i adobe z repozytoriów dodane

 

- czy działa już kmod-nvidia w F9? (z sieci widziałem żę już jest, ale wolę się upewnić, zapytać nie boli)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z duuużym skokiem to może być prawda wziąwszy pod uwagę nową wersję RPM-a, ale nie za pół roku, tylko za niecałe 50 dni, więc jeśli nie upgrade, a nowa instalacja to chyba warto poczekać.

 

Poł roku napisałem bo:

1) pewnie wydanie nieco sie opóźni :)

2) nigdy nie instaluje zaraz po wydaniu. najpierw troszku sie uleży, potem testowo na desktopie a na koncu na serwerkach.

Upgrade robiłem różne różniste - o 1, o 2 a nawet o 3 wersje w górę i nigdy nie było żadnych problemów. Tzn. problemy były, ale takie same bez względu czy to nowa instalacja czy upgrade. Zazwyczaj ze sterownikami do raid'u (kiedy jeszcze było na starym sprzęcie) a na innym serwerku z raidem softwarowym.

Ja osobiście nie widzę sensu nowej instalacji - nigdy z upgrade fedory nie miałem problemu (pomijam fakt, że stawianie serwera od nowa to pewnie z miesiąc by mi zeszło :) :) ).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zainstalowałem.

I najpierw, po upgrade nie działała większość aplikacji, ale zrobiłem yum update. Miałem tam sporo błędnych zależności, ale po usunięciu 3 pakietów (audacious-plugin-extras, kmod-nvidia i ffmpeg-libpostprog) udało się.

Już sporo działało, choć np. Firefox i Thunderbird nie.

 

Zatem zrobiłem yum install kmod-nvidia. Oczywiście zassał kernel i xorg.

No. I grub nie butuje już niczego - pokazuje się napis GRUB i mruga kursor (tekstowy oczywiście)

Co jest? Przecież kmod podobno już działa?

 

Mogę odinstalować kmod (powinien zabrać ze sobą kernel, bo to on chyba sprawił kłopot), ale do tego muszę zbutować system. Jak to zrobić?

 

[edt 22:00] Hmmm, właśnie zauważyłem, że instalator F9 przekręciła oznaczenia dyskółw - SDC (dysk SATA) wszedł na pozcję 1, czyli SDA. No i wszystkie inne się poprzesuwały !! I do tego w FSTAB zamiast zwykłych /dev/sdX powstawiał jakieś magiczne numery w hex. No tak, jak tu teraz dojść czego brakuje grubowi, to ja nie wiem.

 

[edt 16-10, 8:58] W nocy uruchomiłem System Rescue CD i próbowałem przywrócić gruba za pomocą grub-install. Nic

Próbowałem wyedytować grub.conf i przywróciłem stare FSTAB. Nic

Rano na innej partycji zainstalowałem od nowa Fedorę 9 (nie mam chwilowo innej wersji poza F10b) z nową instalacją gruba. Poszło. Chyba jeśli wyedytuję grub.conf w nowym miejscu, to będzie butować starą instalację? Powinno. ale nie zdążyłem, musiałem iść do pracy.

 

Macie jakieś pomysły: co się stało? Jak to przywrócić na pewno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zatem pozmieniał fstab i gruba.

Zrobiłem to, ale kłopot polega na tym, że GRUB w ogóle nie widzi dysku z konfiguracją.

A dokładniej to mi wygląda na to, żę initrd który przyszedł z nowym kernelem (a może to jest sam kernel?) powoduje że GRUB po prostu nie działa

 

Ten dodatkowo zainstalowany system mi nie przeszkadza, niech sobie będzie. Ale jeśli mam rację, to nie będę w stanie z nowego gruba uruchomić krenela z kmod-nvidia.

 

Gdzie jest ustawione który init z katalogu /boot jest wgrywany podczas startu systemu (przed uruchomieniem gruba)?

 

Ps: Czemu rescue CD a nie tryb rescue z plyty fedory????

Bez powodu - po prostu ta płyta była bliżej ręki :rolleyes:

 

[edt 17-10 11:00] Przekonfigurowałem gruba nowej instalacji i oba kernele starej instalacji uruchamiają się. To ja już nie wiem, czemu tamten grub przestał działać.

W starej, upgrejdowanej, instalacji nie działa mi nadal sporo pakietów - firefox (błąd serial 724, error_code 15), thunderbird, pakieter, ustawianie języka, itd. Nie mogę też zainstalować np. flashplugina 10. Może to RPM jeszcze jest w starej wersji?

Krótko mówiąc upgrade poszedł do chrzanu - lepiej tego nie róbcie.

U mnie chyba łatwiej będzie doinstalować do nowej instalacji potrzebne pakiety i przenieść home niż naprawiać starą instalację. Ale oczywiście będę naprawiał dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...