Skocz do zawartości

Sprawdzanie Dostepnosci Serwera


orsz

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

sprawa wyglada nastepujaco:

 

mam domene na koncie resellerskim i serwer wirtualny w jakiejstam polskiej firmie....

 

domena wskazuje na moj dedykowany serwer

 

chcialbym aby serwer z tej firmy najpierw sprawdzil dostepnosc mojego serwera dedykowanego i w przypadku gdy jest on np. wylaczony wyswietlil strone (komunikat) nieznajdujaca sie na serwerze dedykowanym (z wiadomych przyczyn)

 

czyli np.:

wchodze na www.domena.pl/strona, serwer dedykowany nie dziala; otwiera sie strona www.domena.pl/jakis_komunikat

w przypadku gdy wchodze na www.domena.pl/strona a serwer dedykowany chodzi; otwiera sie normalnie stronka

 

czy jest to w miare bezbolesny sposob mozliwe do zrobienia?

 

mily pan z obslugi klienta wyzej nie wymienionej firmy stwierdzil, ze nie........ moze ktos z Was mialby jakies sugestie jak znalezc rozwiazanie? (pomijajac zmiane firmy ;) )

 

 

pozdrawiam

 

EDIT:

generalnie to chyba juz wiem jak to zrobic...... zalozyc poddomene dla domeny strony, utworzyc na serwerze wirtualnym strone z komunikatem i przez skrypt php sprawdzac czy strona na serwerze dedykowanym odpowiada. jezeli tak to kierowac wszystkie zapytania po domena.pl/ na subdomene.domena.pl/ jezeli nie to wyswietlac strone z komunikatem.... i bedzie dzialac....... czyz nie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba mi sie udalo ;p

 

mam nadzieje ze nikt sie nie obrazi jezeli pochwale sie tutaj na forum:

 

strona na serwerze wirtualnym: wrzutnik.pl - system sprawdza czy serwer dedykowany jest aktywny i przenosi na pliki.wrzutnik.pl na serwerze dedykowanym. jezeli serwer dedykowany jest wylaczony to odpala sie wrzutnik.pl/werror.php. w momencie gdy dedykowany znowu dziala, system rozsyla maile do osob zapisanych i czysci baze adresow mail.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...