Skocz do zawartości

Fedora 9 I Skype 2


Wywern

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Fedorę 9, up-to-date. Zgodnie z tym tu: http://forums.fedoraforum.org/showthread.php?t=196202 zainstalowałem skype 2.

I pakiet działa, dźwięk mam. Ale mikrofon niestety nie.

 

Sprawdziłem ustawienia głośności, sprawdziłem alsamixer, jest uruchomione. Zresztą jak mówię do mikrofonu, to się w głośnikach słyszę.

Ale jakie bym urządzenie nie wybrał w opcjach skype, do niego dźwięk z mikrofonu nie idzie.

A mam takie możliwości:

default device

via8237 (hw, v8237,0)

via8237 (plughw, v8237,0)

via8237 (hw v8237,0)

via8237 (plughw, v8237,1)

via8237 (hw v8237,1)

hdmi

pulse

 

Macie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem sporo problemu z tym skypem, i rozwiązaniem było przestawienie z mic 1 na mic 2 w ustawieniach kmix, albo gdzieś w regulatorze głośnosci gnome, dokładnie nie pamiętam w którym to miejscu, ale po jego przestawieniu będzie się slyszało w głośnikach to co się mówi do mikrofonu.

P.S. urządzeniami wejścia ma być via8237 (hw, v8237,0) wyjścia ustawiasz na takie samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co dokładnie sprawdziłeś? Zobacz na Capture czy masz wyciszone jeszcze, i daj na Maksa, i w Innych Ustawieniach np. gnome-volume-control próbuj z tymi Mic1 i Mic2

 

Sprawdziłem w Rejestratorze dźwięku (kde) i w gnome-volume-control. Ale nie mam tam 2 mikrofonów, tylko możliwość uaktywnienia mikrofonu z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Kmix zaznacz opcje mic select (i do tego mic), wtedy będziesz miał do wyboru mic1 i mic2

p.s. upewnij się czy rzeczywiście nic nie słyszysz, bo być może słychać ale bardzo cichutko, wtedy musisz odpowiednio podregulować np podgłośnić mikrofon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Kmix zaznacz opcje mic select (i do tego mic), wtedy będziesz miał do wyboru mic1 i mic2

p.s. upewnij się czy rzeczywiście nic nie słyszysz, bo być może słychać ale bardzo cichutko, wtedy musisz odpowiednio podregulować np podgłośnić mikrofon

Dziękuję, wszystko razem zadziałało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...