Skocz do zawartości

Ogromny Kernel Po Kompilacji


merilius

Rekomendowane odpowiedzi

Skompilowałem 'vanillia' kernel ściągnięty z kernel.org:

patch IMQ

make oldconfig

zmiana architektury na Athlon64

make binrpm-pkg

rpm -ivh --oldpackage nowy-kernel.rpm

 

katalog z modułami ma 500MB, podczas gdy te z repozytoriów po 50MB:

du -s --hu /lib/modules/*

509M /lib/modules/2.6.25.7

53M /lib/modules/2.6.26.5-45.fc9.i686

53M /lib/modules/2.6.26.6-79.fc9.i686

 

Jak modułów wcale więcej nie jest, tylko one są większe. Np xfs.ko ma 10MB, podczas gdy z paczki ma 0.5MB

Samo jądro ma normalny, nawet trochę mniejszy, rozmiar:

ll --hu /boot/vmlinuz*

-rw-r--r-- 1 root root 2.0M 2008-11-08 22:10 /boot/vmlinuz-2.6.25.7

-rwxr-xr-x 1 root root 2.1M 2008-09-20 09:54 /boot/vmlinuz-2.6.26.5-45.fc9.i686

-rwxr-xr-x 1 root root 2.1M 2008-10-17 21:03 /boot/vmlinuz-2.6.26.6-79.fc9.i686

 

Czy ktoś mi to wyjaśni??

 

Pozdrawiam,

Merilius

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to ten Patch IMQ?

Jak optymalizowałeś jądro?

Dodaje intermediate queuing device; taki wirtualny interefejs sieciowy od podpinania qdisców; i przerzucania przez niego pakietów w iptables.

Optymalizacja for speed.

 

Dlaczego nie konfigurowałeś parametrów jądra przez make menuconfig?

I dlaczego jądro nie ma praw do wykonywania? :>

A co to za różnica? Oldconfig czyta konfigurację ze starego configu i pyta tylko o nową funkcjonalność. A ja chiałem mieć maksymalnie 'fedorowe' jądro.

Po co mi prawa wykonania do jądra? Nie przecież nie będę go uruchamiał spod uruchomionego już systemu. :lol:

Nie sądzę aby grub miał problem z przekopiwaniem tego kawałka kodu do ramu i odpaleniem go jeśli w filesystemie coś tam jest lub nie jest zaznaczone.

 

BTW rozwiązałem problem: miałem włączene kernel debuging by default. Nie wiem czemu.

Skoro jeszcze nie dostałem sensownej odpowiedzi, to przerzucam się na jakeis bardziej profesjonalne forum.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optymalizacja z zasady działa trochę jak suwak :]

Albo przesuwasz w lewo na mniejszy rozmiar binarki i wolniejszą pracę, albo w prawo, na większy rozmiar binarki i szybszą pracę. Jednak tu i tak różnica jest dość duża...

 

A co to za różnica? Oldconfig czyta konfigurację ze starego configu i pyta tylko o nową funkcjonalność. A ja chiałem mieć maksymalnie 'fedorowe' jądro.
IMHO duża... Jądro fedorowe z tego co słyszałem posiada ponad 1000 patchy, więc bardzo różni się od tego z kernel.org, używanie oldconfig wg mnie w tym przypadku jest trochę ryzykowne, chociażby na brak wielu funkcji...

 

Skoro jeszcze nie dostałem sensownej odpowiedzi, to przerzucam się na jakeis bardziej profesjonalne forum.
Czyli jakie np.? :D

pcformat.pl czy może forum.dobreprogramy.pl? Nie wszyscy siedzą non-stop przy monitorze i czekają aż ktoś łaskawie napisze temat, ażeby na niego odpowiadać. Ci bardziej doświadczeni (jak ty to nazywasz - profesjonaliści) mają mniej czasu na forum, a Ci pomiędzy amatorami a profesjonalistami (np. ja) trochę więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jakie np.? :D

pcformat.pl czy może forum.dobreprogramy.pl? Nie wszyscy siedzą non-stop przy monitorze i czekają aż ktoś łaskawie napisze temat, ażeby na niego odpowiadać. Ci bardziej doświadczeni (jak ty to nazywasz - profesjonaliści) mają mniej czasu na forum, a Ci pomiędzy amatorami a profesjonalistami (np. ja) trochę więcej.

 

http://fedoraforum.org/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...