Skocz do zawartości

Freepascal - Instalacja


Dev

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Korzystając z tego, że jest nowy dział chciałbym zadać Wam pytanie:

Otóż idąc za radą sciągąłem dużą paczkę (~14 MB) FreePscal'a. Jest tam install.sh wiec zgodnie z dokumentacją wpisuję ./install.sh pliki się rozpakowują do (wszystkie pliki) /usr/fpc/

Ale dalej nie wiem jak odpalić środowisko pascala (tzn. chodzi mi o coś podobnego jak TP na Windowsa).

Proszę was o pomoc, z dokumentacji nie bardzo rozumie. Jakby ktoś był tak miły i łopatologicznie to opisał to będę wdzięczny.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dalej nie wiem jak odpalić środowisko pascala (tzn. chodzi mi o coś podobnego jak TP na Windowsa).

 

Ale po co? FPC bardzo ładnie integruje się z KDevelop. Zapewniam Cię, że jest to o wiele wygodniejsze niż praca w konsoli. Albo dociągnij Lazarusa, będziesz miał środowisko jak Delphi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem w tym że korzystam z Gnome, a z tego co wiem to Kdevelop jest od KDE. Ale czy jak zainstaluje KDevelop to będę miał w 100% (bez przesady 98 % ;) ) turbo pascala ?

P.S: Jak zintegrować KDvelop z FP ?

Przepraszam za te pytania, ale z tej dziedziny jestem Newbie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na infe potrzebuje umieć pascala. Zainstalowałm już KDevelop więc jak zintegrować FreePascal'a z KDevelop :|

EDIT:: DObra problem z Kdevelop rozwiązany. Działa super :D

A można napisany program skompilować do *.exe tak żebyn na informatyke przyniósł gotowy program ?

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy w KDevelop wybrać Projekt -> Nowy Projekt -> Pascal -> FPC i rodzaj aplikacji, modułu, który chcesz tworzyć. A FPC najlepiej wgrać z paczki i na 100% będą współprawcowały.

A może jakiś adres do paczki z FPC ? Mam źródła, ale paczka też może być ;)

P.S: Dziękuje wszystkim z okazaną pomoc Kdevelop działa swietnie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...